manutd.com

Manchester United ograł Chelsea i wygrał finał Premier League U18 [WIDEO]

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

W ostatnich dniach Manchester United świętował zwycięstwo w Pucharze Anglii, które wywalczyła sekcja kobiet. Dobrą klubową passę podtrzymała drużyna U18, która pokonała w finale U18 Premier League Chelsea. Bramki zdobyli Wheatley i Williams.

“Młode Czerwone Diabły” od samego początku rzuciły się do ataku i zamknęły rywali w pierwszych minutach na ich połowie. Skutkowało to też dobrą okazją bramkową dla Manchesteru United. Fletcher pomimo naporu rywali przedarł się lewym skrzydłem i dośrodkował w kierunku dalszego słupka bramki. Ostatecznie futbolówkę przed Scanlonem wybił defensor Chelsea. Interwencja okazała się kluczowa, gdyż napastnik miał przed sobą pustą bramkę.

Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Manchester United za sprawą trafienia Ethana Wheatleya. Williams upadając, w ostatniej chwili wypuścił na wolne pole Wheatleya. Ten wygrał wyścig z rywalem i pewnie zamienił okazję na bramkę. Można powiedzieć do trzech razy sztuka, gdyż dwie poprzednie okazje bramkowe napastnik spalił.

Kilka minut później defensor Manchesteru United popisał się niesamowitym refleksem i wybił piłkę z linii bramkowej. Napastnik Chelsea niepilnowany zgarnął piłkę na skraju pola karnego i od razu uderzył na bramkę. Bramkarz nie był w stanie zareagować, lecz jego złe ustawienie naprawił Louis Jackson, który oddalił z linii zagrożenie.

Po wyżej wspomnianej akcji oba zespoły nie były w stanie ponownie stworzyć sensownego zagrożenia. Spotkanie przeniosło się na połowę boiska, a zarówno Manchester United, jak i Chelsea próbowały zagrozić rywalom z kontrataku. Zaznaczyć trzeba, że to Chelsea przez ostatnie 15 minut tego fragmentu meczu dominowała. Sędzia do pierwszej połowy doliczył cztery minuty, gdyż problemy ze zdrowiem po kontakcie z defensorem miał Wheatley. Anglik ostatecznie postanowił kontynuować grę.

W przerwie szkoleniowiec Manchesteru United postanowił zareagować na lepiej prezentującą się Chelsea i zmienił Ogunneye. Na boisku zastąpił go Nolan. Jednakże nie zmieniło to niczego w obrazie gry. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry po przerwie Chelsea wyrównała. Londyński zespół przebił się lewą stroną, ograł Nolana i dośrodkował na dalszy słupek. Tam Harry’ego Amassa przeskoczył prawy defensor Chelsea Acheampong, który z łatwością głową skierował piłkę do siatki.

Po dziesięciu minutach gry ponownie na prowadzenie wyszły “Młode Czerwone Diabły”. Zbiegający ze skrzydła Wheatley zdecydował się odegrać do lepiej ustawionego w polu karnym Fletchera. Ofensywny pomocnik oddał uderzenie, lecz zostało one zablokowane na 5. metrze. Piłka po rykoszecie wróciła na plac gry. Sprytnie przejął ją Williams, który nie pomylił się przy dobitce z małej odległości.

Chwilę po drugiej bramce w 60. minucie McAllistera na boisku zastąpił Devaney. Kilkanaście sekund później Manchester United był o krok od podwyższenia prowadzenia. Wheatley wpadł z piłką w pole karne Chelsea. Zakręcił on tam defensorem londyńskiego klubu i oddał strzał na bramkę. Przed utratą gola gospodarzy uratował tylko bramkarz, który zachował się świetnie. Od razu po tej akcji swoich sił próbowała Chelsea, która wymusiła błąd na bramkarzu Harrisonie. Agresywny pressing uniemożliwił mu swobodne rozegranie piłki oraz skutkował poślizgiem. Szczęśliwie dla fanów Manchesteru United bramkarz naprawił błąd i odzyskał kontrolę.

Dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry Wheatley zmarnował sytuację bramkową, którą sam wypracował. Odebrał on piłkę rywalowi na jego połowie i od razu lewym skrzydłem ruszył do przodu. Przy walce sam na sam z bramkarzem oddał strzał, lecz był on strasznie niedokładny, a piłka wyszła na aut bramkowy. Następnie Williams opuścił boisko, a zastąpił go Biancheri.

W 96. minucie Wheatley wyszedł ponownie sam na sam z bramkarzem, którego ograł. Jednakże po raz kolejny jego niedokładny strzał przesądził o braku bramki. Po sytuacji miał on problem ze skurczem i potrzebował pomocy medyków.

Chelsea U18 1 – 2 Manchester United U18

Acheampong 45′ – Wheatley 20′, Williams 55′

Składy:

Chelsea: Merrick – Acheampong, Wilson, Murray-Campbell, Samuels-Smith – Harrison, Russell-Denny – Ampah, George, Runham – McNeilly

Rezerwowi: Campbell, Boniface, Mheuka, Antwi, Wade

Manchester United: Harrison – Ogunneye (Nolan 45′) , Jackson, Kingdon, Amass – McAllister (Davaney 60′), Curley – Scanlon (Sharpe 73′) , Fletcher, Williams (Biancheri 83′) – Wheatley 

Rezerwowi: Myles, Nolan, Devaney, Sharpe, Biancheri

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze