twitter.com/ManUtd

The Telegraph: Kluby z Arabii Saudyjskiej zainteresowane Casemiro i Bruno Fernandesem

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Jak informuje dziennikarz portalu The Telegraph, Jason Burt, kluby z Saudi Pro League są zainteresowane dwoma piłkarzami Manchesteru United – Casemiro i kapitanem, Bruno Fernandesem. Według źródeł w lidze saudyjskiej ma dojść do około dziesięciu dużych transferów w letnim oknie transferowym.

Przedstawiciele brazylijskiego pomocnika rzekomo przeprowadzili już rozmowy z klubami z Saudi Pro League. Sam Manchester United byłby otwarty na sprzedanie 32-latka i woleliby, żeby jakikolwiek potencjalny transfer został przeprowadzony już na początku okna transferowego. Obiektem zainteresowania jest też Bruno Fernandes, o którym dyskutuje się w lidze saudyjskiej, ale ten transfer ma mniejsze szanse powodzenia niż ten Casemiro.

Wydawać się może, że podobnie jak rok temu, kluby z ligi saudyjskiej spróbują ściągać wielu piłkarzy z Premier League. Kluby z wysp brytyjskich chcą wchodzić w takie negocjacje – wiedzą bowiem, że mogą uzyskać wyższe ceny za sprzedawanych zawodników niż gdziekolwiek indziej.

Dyskutuje się także o potencjalnym zakontraktowaniu Alissona oraz Edersona. Wiadomo już także o zainteresowaniu Kevindem de Bruyne i Mohamedem Salahem, za którego Al-Ittihad złożyło ofertę opiewającą na 150 milionów funtów w zeszłym oknie transferowym, lecz Liverpool ją wtedy odrzucił.

John Murtough, ówczesny dyrektor dwukrotnie leciał do Arabii Saudyjskiej w sprawie rozmów na temat potencjalnych transferów i budowania relacji z klubami z Arabii Saudyjskiej. Murtough wiedział, że może on opuścić klub z Old Trafford i leciał tam wspólnie z Mattem Hargreavesem, który zajmował się samymi negocjacjami.

Spodziewane jest, że w nadchodzącym oknie aktywność klubów z Arabii Saudyjskiej będzie mniejsza niż w poprzednim roku. W całej lidze wydano wtedy 767 milionów funtów przy zakontraktowaniu 94 nowych piłkarzy. Saudi Pro League celuje jednak w bycie jedną z najlepszych lig na świecie i jej władze są świadome, że okna transferowe są okazją do promowania swojej marki.

Finanse Manchesteru United zdają się być mocno ograniczone w nadchodzącym oknie i klub będzie musiał operować według taktyki „sprzedać, by kupić”. W poprzednie trzy lata wydali łącznie 555 milionów funtów i muszą być ostrożni, by nie złamać zasad finansowych Premier League.

Nie jest pewne, czy w klubie zostanie Bruno Fernandes. Portugalczyk ma jeszcze dwa lata do zakończenia umowy z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Wydaje się to jednak być mało prawdopodobne, gdyż grupa INEOS uważa go za bardzo ważnego zawodnika drużyny i prawdziwego kapitana.

Mimo to, gdyby za kapitana „Czerwonych Diabłów” złożono świetną ofertę, a sam pomocnik byłby zainteresowany przenosinami, to musiałby być ona rozważona. Poprzednio Fernandesem było już zainteresowane Al-Hilal oraz Al-Ittihad.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze