beIN SPORTS

”The Telegraph”: Thomas Frank może zastąpić Erika ten Haga na Old Trafford

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Według doniesień dziennika The Telegraph, obecny szkoleniowiec Brentford jest w kręgu potencjalnych kandydatów do zastąpienia Erika ten Haga w Manchesterze United. Thomas Frank prowadzi Brentford od 2018 roku i zdołał awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Zarząd Manchesteru United nie podjął jeszcze decyzji w sprawie Erika ten Haga. Media w ostatnim czasie informowały nas o potencjalnym zwolnieniu Holendra, które ma nastąpić w przyszłym sezonie. Na linii: władze Manchesteru United-Thomas Frank istnieje pewna relacja.

50-latek wprowadził Brentford do angielskiej elity i utrzymał się w niej, a nawet wspiął się z Londyńskim klubem na dziewiąte miejsce w poprzednim sezonie. Uważa się, że Duńczyk wpasuje się w nowe struktury, po przejęciu władzy nad pionem sportowym przez INEOS.

Mimo, że obecnie Frank jest menedżerem w Brentford, Manchester United chce, aby jego rola ograniczała się do prowadzenia drużyny. Za transfery w klubie ma odpowiadać Dan Ashworth, który jest bliski dołączenia do ”Czerwonych Diabłów” oraz Jason Wilcox.

Manchester United poszukuje trenera, który pomoże w długofalowym projekcie, a niekoniecznie doświadczonego trenera na krótkoterminowej umowie. Thomas Frank nie ma przetarcia na najwyższym poziomie w piłce, ale wykazuje ogromny potencjał.

Sir Jim Ratcliffe nie ma zamiaru zwalniać Erika ten Haga przed finałem pucharu Anglii. Oczekuje się, że zarząd dokona analizy i dopiero wtedy poznamy decyzję w sprawie obecnego szkoleniowca, która ma zapaść tego lata.

Erik ten Hag w ostatnim czasie dal jasno do zrozumienia, że jego zwolnienie to kuriozalna decyzja, a także nie obawia się podobnego losu jak w przypadku Vaan Gaala, który został zwolniony po wygraniu FA Cup.

Innym kandydatem do objęcia posady trenera w Manchesterze United jest Gareth Soutghate, lecz aktualnie jest selekcjonerem reprezentacji Anglii. Obecny selekcjoner Anglików klarownie daje do zrozumienia, że jest skupiony na Mistrzostwach Europy. W nadchodzącym lecie kilku szkoleniowców jest łączonych do innych zespołów. Thomas Tuchel odejdzie z Bayernu Monachium, Graham Potter jest bez klubu, Ruben Amorim był łączony z Liverpoolem, aczkolwiek faworytem do objęcia schedy po Kloppie jest Arne Slot.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze