Ethan Wheatley z nagrodą imienia Jimmy'ego Murphy'ego
manutd.com

Ethan Wheatley z nagrodą najlepszego młodzieżowca sezonu im. Jimmy’ego Murphy’ego

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sezon piłkarski dla akademii Manchesteru United dobiegł już końca. Ethan Wheatley został uhonorowany przez klub nagrodą im. Jimmy’ego Murphy’ego dla najlepszego młodzieżowca sezonu „Czerwonych Diabłów”. Tym dołączył on do bardzo prestiżowego zestawienia.

Kampania 2023/24 dla gracza urodzonego w Stockport okazała się bardzo przełomowa. Wygrał on z zespołem U18 Manchesteru United trzy trofea, zadebiutował w zespole U21 oraz kilkanaście tygodni później w zespole prowadzonym przez Erika ten Haga w meczu z Sheffield United. Został on też legendarnym 250. wychowankiem Manchesteru United, który zagrał dla seniorskiej drużyny tego klubu.

Łącznie dla młodzieżówki „Czerwonych Diabłów” w tym sezonie zaliczył 27 spotkań, w których zdobył 14 goli oraz cztery asysty. Jedną z tych bramek zdobył w finale Premier League U18, gdzie po wspaniałym widowisku Manchester United ograł 2:1 Chelsea i przerwał hegemonię Manchesteru City w tych rozgrywkach.

Do swojego CV dorzucić on może również trzy spotkania w dorosłym zespole Manchesteru United. Zadebiutował we wygranym spotkaniu z Sheffield United. Następnie otrzymał kilkanaście minut w przegranym 0:4 meczu z Crystal Palace. Dostał on też szansę gry w samej końcówce starcia z Arsenalem.

Jeszcze nie skończyło się świętowanie za wygranie Premier League U18, a młody napastnik ma kolejny powód do radości. Wheatley został uhonorowany przez klub nagrodą im. Jimmy’ego Murphy’ego dla najlepszego młodzieżowca sezonu w Manchesterze United. Prezentacja obu nagród ma odbyć się przy okazji meczu seniorskiej drużyny z Newcastle United.

Nick Cox, szef akademii Man Utd: – Ethan naprawdę zasłużył na tę nagrodę. Reprezentował on klub na najwyższym poziomie w sześciu różnych rozgrywkach. Zawsze robił to, o co go prosiliśmy zarówno na boisku, czyli przez strzelenie 14 goli, jak i poza nim, czyli przestrzeganie indywidualnego programu rozwoju oraz dobrych osiągnięć w nauce.

– Ethan konsekwentnie poprawiał swoje braki przez cały sezon. Poświęcił się swojemu programowi treningowemu, opierał na nim każdy występ i stał się jeszcze lepszy. Jest to zasługą ciężkiej pracy i wytrwałości. Poczynił ogromne postępy, co zostało dostrzeżone w ubiegłym miesiącu. Otrzymał on możliwość zadebiutowania i stał się 250. absolwentem akademii, który zagrał dla Manchesteru United.

– Nasza drużyna do lat 18 miała fantastyczny sezon. Zdobyliśmy puchary za Premier League North oraz Premier League Cup. Zdecydowanie, który zawodnik był najlepszy, nie było łatwe. Widzieliśmy fantastyczny rozwój w całym zespole, co świadczy o pracy Adama Lawrence’a, Colina Little’a i reszty sztabu.

Piłkarze z nagrodą im. Jimmy’ego Murphy’ego z ostatnich pięciu lat

2022/23: Kobbie Mainoo
2021/22: Alejandro Garnacho
2020/21: Shola Shoretire
2019/20: Anthony Elanga
2018/19: Mason Greenwood

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze