Tosin Adarabioyo
beIN SPORTS

Media: Manchester United rozważa zakontraktowanie defensora Fulham

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sky Sports i talkSPORT informują, że Manchester United rozważa zakontraktowanie defensora Fulham. Mowa o Tosinie Adarabioyo, którego kontrakt z londyńskim zespołem wygasa po zakończeniu sezonu 2023/24. Anglik ma coś wspólnego z jednym z dyrektorów „Czerwonych Diabłów”.

Latem klub z Old Trafford będzie zmuszony dokonać pewnych wzmocnień pierwszego zespołu. Mowa m.in. o pozycji środkowej obrońcy, gdyż wczoraj ogłoszono, że Raphael Varane opuści klub po zakończeniu sezonu. Odejście Francuza wiążę się ze zwolnieniem dość dużej tygodniówki i poprawy sytuacji FFP.

W celu dalszego poprawiania sytuacji finansowej klubu dobrym pomysłem okazać się może kontraktowanie zawodników bez pracodawców, co odejmuje kwotę odstępnego. Najnowsze doniesienia Sky Sports i talkSPORT sugerują, że Manchester United rozważa takie posunięcie w przypadku defensora Fulham Tosina Adarabioyo.

Kontrakt gracza z londyński klubem wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Znalazł się on nie tylko na radarze „Czerwonych Diabłów”, a jego sytuację monitoruje Newcastle United. Zdaniem talkSPORT Manchester United ma być zdecydowany i chce ubiec „Sroki” w wyścigu o zakontraktowanie piłkarza.

Anglik w sezonie 2023/24 rozegrał 25 spotkań na 45 możliwych we wszystkich rozgrywkach, a w nich dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.  Urodzony w Manchesterze piłkarz jest prawonożny i jest dość wysokim graczem (1,96 m). Wyceniany jest przez transfermarkt na 15 mln euro.

W zainteresowaniu kryje się jeszcze tak naprawdę drugie dno. Adarabioyo jest wychowankiem lokalnego rywala, czyli Manchesteru City. Kształcił się on w tamtejszej akademii, gdy zarządzał nią jeszcze obecny dyrektor techniczny Manchesteru United Jason Wilcox. 52-latek w minionych tygodniach oficjalnie dołączył do klubu z Old Trafford, a wcześniej był dyrektorem sportowym Southampton.

Oczywiście nie jest to zawodnik na wyjściową jedenastkę „Czerwonych Diabłów”. Jednakże biorąc pod uwagę odejście Varane’a, brak nowych informacji w sprawie Evansa (kontrakt też wygasa) oraz plotkach, że jeden gracz z duetu Lindelof – Maguire odejdzie w ramach transferu, może to być bardzo mądre posunięcie, by rozbudować głębię kadry.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze