Młodzież okazała się być bohaterami. Manchester United pokonuje Newcastle [WIDEO]

Maksymilian Minda

Manchester United po dobrym meczu pokonał Newcastle w ostatnim domowym meczu tego sezonu. Podopieczni Erika ten Haga zwyciężyli nad bezpośrednim rywalem o europejskie puchary wynikiem 3:1, za sprawą Mainoo, Amada oraz Hojlunda. Zarówno Newcastle oraz Manchester United mają tyle samo punktów w ligowej tabeli.

Początek meczu zdecydowanie nie był najlepszy ze strony Manchesteru United, gdyż Newcastle dominowało. Podopieczni Eddiego Howe’a często bywali pod bramką Andre Onany, ale obrona gospodarzy neutralizowała zagrożenie. W 9 minucie po stałym fragmencie gry Casemiro oddał strzał przewrotką, ale piłka przeleciała bramkę ”Srok”.

W 15 minucie klub z Old Trafford ruszył na bramkę Newcastle. Amad Diallo oddał groźne uderzenie na bramkę, jednak nie udało się zdobyć bramki. Później po podaniu Bruno Fernandesa, Kobbie Mainoo dogrywał w pole karne, ale defensywa Newcastle oddaliła zagrożenie.

W 31 minucie spotkania bramkę dla Manchesteru United zdobył Kobbie Mainoo. Amad Diallo posłał mocne podanie w pole karne, które przepuścił Bruno Fernandes, a futbolówka znalazła się pod stopami Mainoo. Niepilnowany Anglik z zimną krwią posłał piłkę do siatki.

Od momentu straty bramki, Newcastle niemal nieustannie nacierało na bramkę ”Czerwonych Diabłów’’. Dobrze dysponowana w tym spotkaniu linia defensywna Manchesteru United nie pozwalała na utratę prowadzenia. W końcówce doliczonego czasu gry do pierwszej połowy, gospodarzom udało się wyprowadzić atak na bramkę Newcastle. Amad Diallo znalazł się w dogodnej sytuacji, aczkolwiek nie przekuło się to na podwojenie prowadzenia. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 1:0 dla Manchesteru United.

3 minuty po rozpoczęciu drugich 45 minut ekipa ‘’Srok wyszła na prowadzenie. Amrabat stracił piłkę na własnej połowie, która znalazła się pod nogami Jacoba Murphy’ego. Skrzydłowy Newcastle posłał bardzo dobre dośrodkowanie do Gordona, a młody Anglik pewnie wykończył sytuację.

Chwilę później Manchester United naraził się na kontrę gości. Podopieczni Howe’a ruszyli trzech na jednego, lecz Isak spudłował okazję.

W 58 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Bruno Fernandes z rzutu rożnego posłał piłkę na bliższy słupek, aczkolwiek defensywa gości zdołała wybić piłkę jednak piłka znalazła się pod nogami Amada Diallo i ten lewą nogą kapitalnie uderzył na bramkę Martina Dubravki.

Tego wieczoru na Old Trafford mogliśmy oglądać otwarty mecz. Obie drużyny prawie nieustannie wyprowadzały ataki na swoich rywali. Newcastle w 72 minucie miało dogodną sytuację, której nie wykorzystał Almiron, mijając się z piłką.

Super rezerwowy w tym spotkaniu – Rasmus Hojlund, chwilę wcześniej zameldował się na boisku i dał Manchesterowi United potrojenie prowadzenia w tym spotkaniu. Bruno Fernandes znalazł Duńczyka, a ten pewnie ruszył i prawą nogą posłał strzał, który zakończył się bramką.

W 2 minucie doliczonego czasu gry Newcastle złapało kontakt, za spraw Lewisa Halla, który popisał się kapitalnym uderzeniem lewą nogą. Młody Anglik znalazł się w odpowiednim miejscu i precyzyjnie przymierzył w stronę bramki Andre Onany.

Wieczorne starcie na Old Trafford zakończyło się wynikiem 3:2 dla Manchesteru United, który zbliżył się do Newcastle w walce o europejskie puchary.

Manchester United 3 : 2 Newcastle