Amad-Diallo
twitter.com/ManUtd

Amad Diallo po wygranej z Newcastle United: ten gol wiele dla mnie znaczy

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Amad Diallo w pomeczowym wywiadzie stwierdził, że bardzo ciężko pracował na moment, jak ten w meczu z Newcastle United. Młody skrzydłowy był jednym z najlepszych na boisku i popisał się świetnym trafieniem po rzucie rożnym.

„Czerwone Diabły” w ostatnim domowym meczu w kampanii 2023/24 ograły Newcastle United 3:2, a jednym z bohaterów tego spotkania był Amad Diallo. Iworyjczyk wpierw asystował przy golu Kobbiego Mainoo, a w drugiej połowie świetnym uderzeniem po rzucie rożnym dał ponownie prowadzenie.

Po ostatnim gwizdku został on złapany przez dziennikarzy i udzielił krótkiego pomeczowego wywiadu. Przyznał, że na chwilę, jak ta w meczu z Newcastle United pracował bardzo ciężko. Dodał, że kampania ta była trudna również pod względem indywidualnym, bo dość długo pauzował przez uraz.

– Dzisiaj zespół był zmotywowany do gry. Widziałem, że moi koledzy walczyli za siebie nawzajem. Cieszymy się, że wygraliśmy ostatnie domowe spotkanie w sezonie. Było to moje pierwsze trafienie dla Manchesteru United w Premier League. Liczę, że będzie ich więcej.

– Jestem zadowolony z siebie. W pierwszej połowie starałem się zagrać podobnie, lecz nie chciałem strzelać na bramkę rywali. Już w drugiej części meczu pomyślałem, a może warto spróbować?

– Ciężko pracowałem na ten moment. Ten sezon nie był dla mnie łatwy, gdyż byłem kontuzjowany podczas okresu przygotowawczego. Zdobycie tej bramki w ostatnim ligowym meczu na własnym obiekcie wiele dla mnie znaczy. Bardzo długo czekałem na debiut we wyjściowej jedenastce. Trzeba robić rzeczy krok po kroku.

21-letni zawodnik na swoim koncie w trwającym jeszcze sezonie ma jedenaście spotkań, w których zdobył dwie bramki oraz jedną asystę. Pierwszego gola w tej kampanii zdobył on przy okazji starcia pucharowego z Liverpoolem, kiedy to w samej końcówce dogrywki ustalił wynik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze