Erik ten Hag
manutd.com

Erik ten Hag po meczu z Newcastle United: było wiele rozczarowań, lecz młodzież jest ogromnym pozytywem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag udzielił wywiadów dziennikarzom po wygranym meczu z Newcastle United. Szkoleniowiec stwierdził, że to młodzież jest pozytywem tego sezonu, który został zdominowany przez negatywne chwile, jak kontuzje i wpadki.

Wygrana dla fanów

– Każde zwycięstwo jest bardzo ważne. Było bardzo ważne i nie można tego podważyć. Chcemy dać coś fanom i bardzo cieszymy się z tej okazji. Jestem zadowolony z tego występu zespołu. Wpasowaliśmy się w Newcastle fizycznie, lecz także zaprezentowaliśmy kawał dobrej piłki. Oczywiście, razem pracowaliśmy na to, a fani nadal nas wspierają. Oni zostali z nami. Ich postawa bardzo nas cieszy. Chcemy im się odpłacić. Byli oni fantastyczni, padły świetne bramki, lecz sposób ich wypracowania był procesem zespołowym.

Walka do samego końca

– Było nerwowo. Myślałem, że był tam faul [na Evansie przy bramce Halla], lecz to podsumowuje dobrze nasz sezon. Często to widzieliśmy. Prowadziliśmy i roztrwoniliśmy przewagę. Podjęliśmy ostatecznie decyzje, które nie były korzystne dla nas. Cieszę się, że dzisiaj udało nam się dowieźć zwycięstwo. W minionym miesiącu mieliśmy wiele spotkań, gdzie nie umieliśmy tego zrobić, lecz często zależało to od struktury naszej formacji obronnej. Nie mieliśmy zbyt wielu opcji. Dzisiaj na ławce zasiadł Lisandro Martinez, co było dobrą wieścią, bardzo doświadczony zawodnik. Jest on wojownikiem, który pomaga drużynie w ciężkich chwilach.

Niesamowity Amad

– Było to świetne trafienie Amada. Widzimy, że młodzi gracze, jak Amad się rozwijają. Bardzo cieszy mnie jego występ, powtórzę świetna bramka. Był bardzo dobry. Ma ogromny potencjał. Jest jednym z naszych symboli tego sezonu, gdyż zmagał się z poważną kontuzją. Walczył o własny powrót, długo na to czekał, otrzymał szansę w niedzielę, a dzisiaj zagrał niesamowicie.

Występ Casemiro

– Zagrał solidnie, pokazał swoje umiejętności przywódcze. Wiemy, że potrafi zagrać na bardzo wysokim poziomie. Wiem, że na pewno będzie to na plus dla niego. Wykorzystał swoje doświadczenie oraz spokój. Jestem zadowolony z jego występu dzisiaj.

Hojlund na ławce

– Potrzebował nieco odpoczynku, by odzyskać świeżość. Wiem, że napastnicy żyją dla bramek. One są bardzo ważne dla niego i jego pewności siebie. Raduje mnie jego gol.

Wiadomość do fanów

– Powiedziano mi, że każdy menedżer tak robi, więc postąpiłem podobnie. Myślę, że jest to bardzo ważne. Było to nasze ostatnie spotkanie w sezonie tutaj. Mamy przed sobą jeszcze dwa starcia, lecz oba poza Old Trafford. Chcieliśmy im podziękować za wspieranie nas. Bardzo to doceniamy, drużyna to docenia i klub również. Nie żyjemy w spokojnych czasach. Klub przechodzi zmiany, a wyniki nie są takie, jakich oczekiwaliśmy. Był powód tego, czyli kontuzje. Nadal jest to rozczarowujący sezon.

Wizja

– Klub przechodzi przemianę. Był to rozczarowujący sezon, jest to jasne, lecz wśród rozczarowań mamy pozytywy, jak rozwój młodzieży – Rasmus Hojlund, Amad Diallo, Alejandro Garnacho. Cieszę się, kiedy młodzi gracze dokonują progresu w trakcie kampanii. Wcześniej już to mówiłem, były pozytywy. Dużo pozytywów. Mamy ogromny potencjał w klubie.

Skupienie na Brighton

– Nie myślę o finale Pucharu Anglii. Po pierwsze, mamy mecz z Brighton. Będzie to ostatnie spotkanie sezonu ligowego, więc będzie ważne dla tabeli. Potrzebujemy trzech punktów. Nie mamy już sytuacji w naszych dłoniach. Musimy wykonać robotę i wygrać spotkanie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze