twitter.com/ManUtd

ManUtd.pl ocenia: Manchester United 3:2 Newcastle United. Amad Show. Niewielki pozytyw w ostatnim meczu na Old Trafford

Tomasz Makiej

Manchester United zagrał ostatni domowy mecz w tym sezonie i pożegnał się z Old Trafford zwycięstwem, pokonując Newcastle 3:2. Ostatnia kolejka zadecyduje, czy Ten Hag zakończy rozgrywki z większą liczbą punktów niż Sojskjear i Rangnick po spektakularnej klęsce sprzed 2 lat. Niestety ciężko szukać wielu pozytywów po tak słabym sezonie, jednak warto jednak docenić postawę młodych zawodników i nieoczywistego bohatera w ostatnim meczu. A jak spisali się poszczególni piłkarze? Zapraszamy do zapoznania się z ocenami pomeczowymi.

André Onana —  Zaliczył 5 interwencji, w tym dwie bardzo ważne przy stanie 2:1. Cały czas ma problem z długimi podaniami, a jednak uparcie Ten Hag każe mu zagrywać w ten sposób. Ocena: 6.5.

Aaron Wan-Bissaka — Gordon sprawił mu trochę problemów, lecz generalnie zanotował w miarę poprawny występ.  Wygrał 3 z 4 pojedynków w defensywie i zaliczył 2 kluczowe podania. Zabrakło mu szybkości przy pierwszym goli gości. Ocena: 5.

Casemiro — Brazylijczyk nigdy stoperem nie zostanie, jednak przynajmniej  zagrał lepiej niż w ostatnich spotkaniach. Spektakularnie wybił piłkę z linii bramkowej w pierwszej połowie, do tego zaliczył 5 wybić, 3 odbiory i dwa bloki. Niedokładny z piłką przy nodze — zaliczył jedynie 71% celnych podań. Widać u niego także braki motoryczne, Casemiro stał się zwyczajnie zbyt powolny. Klub latem czeka niełatwa decyzja, co zrobić z pomocnikiem. Ocena: 6.

Jonny Evans — Evans to bez wątpienia jedno z najbardziej pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Przez urazy na pozycji stopera gra więcej, niż wszyscy spodziewali się przed rozpoczęciem rozgrywek. A gdy już gra, wygląda po prostu solidnie. Tak było również tym razem. Dobrze radził sobie z Isakiem, zaliczył 3 wybicia i 4 odbiory, a do tego popisał się celnością zagrań na poziomie 96%. Ocena: 7.

Diogo Dalot — Portugalczyk w mojej opinii lepiej wygląda na prawej obronie. Po lewej stronie boiska w ogóle nie próbuje dośrodkowywać piłki, choć ma dobrą lewą nogę. W tym meczu zaliczył ich okrągłe 0. Warto jednak zwrócić uwagę na dobre zejście do środka i groźny strzał w 61 minucie. Solidny w defensywie. Ocena: 6.

Sofyan Amrabat — Marokańczyk dostał bardzo wiele pochwał za to spotkanie, jednak nie był to występ bezbłędny. Z jednej strony walczył na boisku, był energiczny i odbierał piłkę w kluczowych momentach, z drugiej strony popełnił kilka sporych byków, jak chociażby przy pierwszym golu gości, gdy nie trafił w futbolówkę. Do tego prawie sprokurował karnego, popełnił aż 5 fauli i wygrał tylko 1 z 7 pojedynków w defensywie. Jednakże zaliczył świetny odbiór piłki przy stanie 1:1 i powstrzymał Gordona od zdobycia gola, a także dobrze podawał  (93% celnych zagrań) i wyprowadzał piłkę z defensywy. Ocena: 7.

Kobbie Mainoo — Kompletny występ młodego Anglika. Z zimną krwią zdobył gola na 1:0, był aktywny zarówno w ataku, jak i w defensywie. Zszedł 10 minut przed końcem meczu. Ocena: 7.5.

Scott McTominay — Pokazał sporo walki, zwłaszcza o górne piłki,  ale nie dał żadnych konkretów. Minął się z piłką po genialnym dośrodkowaniu Bruno. Ocena: 5.

Amad — Iworyjczyk trafił na Old Trafford prawie 3.5 roku temu, a to był dopiero jego drugi mecz w wyjściowej jedenastce. W 90 minut wyrównał dorobek bramek i asyst Antony’ego z całego sezonu Premier League. Zdobył naprawdę efektownego gola, mocno uderzając odbitą piłkę po rzucie rożnym. Do tego, w przeciwieństwie do Rashforda, młody skrzydłowy pracuje w defensywie. Ocena: 8.

Bruno Fernandes — Medialne doniesienia o tym, że Portugalczyk chce odejść, musiały go zmotywować, bo rozegrał jedno z najlepszych spotkań w ostatnich tygodniach. Sprytnie zachował się przy pierwszym golu, asystował także przy trafieniu Hojlunda. Kreatywny przez cały mecz, zanotował 5 kluczowych podań, 8 dośrodkowań (3 celne) 10 długich piłek (5 celnych). Napędzał zespół. Ocena: 8.

Alejandro Garnacho — Rozegrał świetną dwójkową akcję z Fernandesem w 27. minucie i prawie zdobył gola, lecz jego strzał z ostrego konta powstrzymał Dubravka. Później Argentyńczyk nie wyróżnił się za bardzo, był niewidoczny i opuścił plac gry w 83. minucie. Ocena: 5.

Erik ten Hag — Przyszłość Holendra na Old Trafford jest bardzo niepewna, jednak to spotkanie można uznać jako drobny sukces menedżera. Postawił na dobrą wyjściową jedenastkę, a wpuszczenie napastnika w odpowiednim momencie przypieczętowało 3 punkty.  Wygrał taktyczne starcie z Eddiem Howem. Ocena: 7.5.

Zmiennicy:

Rasmus Hojlund — Zaliczył wejście smoka i już po minucie na placu gry zdobył ładną bramkę ze skraju pola karnego. Ocena: 7.

Lisandro Martinez — Powrócił po kolejnej kontuzji. Ocena: 6.