Sofyan Amrabat
manutd.com

Sofyan Amrabat po meczu z Newcastle United: zawsze daję z siebie wszystko

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sofyan Amrabat po ostatnim gwizdku meczu z Newcastle United spotkał się z dziennikarzami. W wywiadzie stwierdził on, że zawsze daje z siebie wszystko i cierpliwie czeka na grę w pierwszym zespole. Marokańczyk w dwóch ostatnich spotkaniach zagrał od pierwszych minut.

Manchester United w ostatnim meczu sezonu na Old Trafford ograł 3:2 Newcastle United. Bramki dla „Czerwonych Diabłów” zdobyła klubowa młodzież – Kobbie Mainoo, Amad Diallo oraz Rasmus Hojlund. Po wygranym starciu z mediami spotkał się defensywny pomocnik Sofyan Amrabat.

– Muszę być cierpliwy. Zawsze jestem gotowy do gry, kiedy oni mnie potrzebują, gdzie mnie potrzebują, nawet jeśli to jest minuta lub ostatnie dziesięć minut. Zawsze daję z siebie wszystko. Staram się po prostu pomóc drużynie – mówił Sofyan Amrabat po meczu z Newcastle United.

– Myślę, że jedyną rzeczą, którą możesz zrobić, by to zmienić, jest ciężka praca oraz czekanie na szansę. Może być późno, na sam koniec sezonu, lecz jestem zadowolony, gdyż pojawiła się, a my dzisiaj wygraliśmy. Dobrze było pokazać siebie fanom, lecz nadal nie jestem Sofyanem Amrabatem w najlepszej formie.

– Było to drugie moje starcie, w którym rozegrałem 90 minut w ostatnich czterech lub pięciu miesiącach. Cieszę się, że pokazałem swoją jakość, zespół zagrał dobrze. Chcieliśmy wygrać w tym spotkaniu. Kiedy gramy tak jak dzisiaj, jesteśmy bardzo dobrym, silnym zespołem, to ciężko nas pokonać.

– Ogólnie w piłce, kiedy grasz dobrze, kiedy wygrywasz, to nabierasz pewności siebie. Uważam, że jest to fakt. Przeciwko Arsenalowi zagraliśmy poprawnie. Moim zdaniem zasługiwaliśmy na więcej. Dzisiaj ponownie zaprezentowaliśmy się dobrze.

– Piłka nożna polega na tworzeniu pozytywnych występów. Następnie musisz zagrać dobrze, czasami może będziesz mieć szczęście, zdobędziesz kilka goli i na sam koniec dokonasz kilku dobrych obron. Jeśli wygrywasz i twój występ jest pozytywny, to zyskujesz ogrom pewności siebie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze