Thomas Tuchel
fcbayern.com

Media: Tuchel opuści Bayern Monachium. Przedstawiciele Niemca w kontakcie z Man Utd

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Doszło do kolejnego niespodziewanego zwrotu akcji w sprawie wyboru nowego menedżera przez Bayern Monachium, gdyż Thomas Tuchel jednak opuści klub po sezonie. Przedstawiciele szkoleniowca mają pozostawać w kontakcie z jego celem, czyli Manchesterem United.

Nadal nie znamy przyszłości Erika ten Haga w „Czerwonych Diabłach”. Z dotychczasowej narracji wynika, że kluczowa do tego może być postawa zespołu szkoleniowca w finale FA Cup, który to przesądzi o jedynym trofeum w tym sezonie oraz angażu w europejskich rozgrywkach w następnej kampanii.

Media dotychczas informowały, że faworytem do zastąpienia Holendra miał być Thomas Tuchel. Niemiec za porozumieniem stron miał opuścić obecny zespół latem. Jednakże problemy bawarskiej drużyny w poszukiwaniu jego następcy skutkowały tym, że stali się oni otwarci na kontynuowanie współpracy.

Na przedmeczowej konferencji prasowej (mecz z Hoffenheim) Niemiec poinformował, że jest to jego ostatnia konferencja. Tuchel opuści Bayern zgodnie z pierwotnym planem w następnych tygodniach. Potwierdził on, że negocjował z klubem nowy kontrakt, lecz nie udało się dojść do porozumienia. Nie ujawniono, w czym dokładnie strony się nie dogadały.

Dzień przed konferencją o rozmowach donosił Florian Plettenberg ze Sky Sport. Twierdził on wtedy, że strony są zgodne i chcą kontynuować współpracę. Na tamtą chwilę głównym tematem rozmów miała być długość kontraktu Niemca. Szkoleniowiec chciał umowy przynajmniej do 2026 roku.

Po powrocie do pierwotnego planu Thomas Tuchel nadal ma celować w powrót do Premier League. Szkoleniowiec chciałby poprowadzić Manchester United, w którym pozycja Ten Haga nadal nie jest pewna. Obóz niemieckiego trenera ma być w stałym kontakcie z władzami klubu.

„Czerwone Diabły” w najbliższą niedzielę zakończą rozgrywki ligowe spotkaniem wyjazdowy z Brighton. Następnie w kolejną sobotę rozegrany zostanie finał FA Cup, w którym rywalem klubu z Old Trafford będzie lokalny rywal, czyli Manchester City.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze