Mason Greenwood
goal.com

The Athletic: Napoli skontaktowało się z Manchesterem United ws. Masona Greenwooda

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

The Athletic donosi, że Napoli miało skontaktować się z Manchesterem United w sprawie potencjalnego transferu Masona Greenwooda. Jest to kolejny klub, który widziałby u siebie wychowanka akademii „Czerwonych Diabłów”.

Sytuacja Anglika nadal nie jest jasna, a na dniach zakończy się jego wypożyczenie do hiszpańskiego Getafe. „The Telegraph” na początku maja informował, że graczem interesuje się kilka zespołów, w tym m.in. Juventus i Atletico Madryt. Napastnik miał być również na liście życzeń dwóch klubów Premier League.

Zespół z Old Trafford jeszcze nie ogłosił werdyktu w sprawie napastnika, lecz dotychczasowe doniesienie sugerowały, że odejście gracza w ramach transferu definitywnego jest najbardziej realną opcją. Sprzedaż wychowanka mocno podreperowałaby też sytuację finansową Manchesteru United względem FFP.

Teraz The Athletic ujawniło, że Napoli miało skontaktować się z Manchesterem United w sprawie wspomnianego Greenwooda. Włoski klub chciał poznać sytuację zawodnika, lecz na moment publikacji tekstu nic więcej nie ujawniono w tej sprawie.

Kontrakt 22-latka z „Czerwonymi Diabłami” wygasa już po kolejnym sezonie, czyli w czerwcu 2025 roku. Portal transfermarkt wycenia jego usługi na 15 mln euro. Media natomiast donoszą, że klub miał wycenić swojego podopiecznego na 40 mln funtów i nie zamierza zbytnio schodzić z tej wyceny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze