manutd.com

Dwóch piłkarzy Manchesteru United z powołaniami do reprezentacji Anglii U17 na EURO 2024

, , Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United będzie mieć dwóch reprezentantów na rozgrywanych na Cyprze młodzieżowych Mistrzostwach Europy U17. “Czerwone Diabły” na międzynarodowej imprezie reprezentowane będą przez Jacka Fletchera oraz Harry’ego Amassa.

Na moment publikacji tekstu trwają już pierwsze spotkania młodzieżowych Mistrzostw Europy 2024 dla zespołów U17, które rozgrywane są na Cyprze. Manchester United będzie mieć dwóch reprezentantów w kadrze Anglii, która swoje spotkania rozegra w ramach grupy D (Francja, Portugalia i Hiszpania). W grupie C zagrają Polacy (Szwecja, Włochy i Słowacja).

“Czerwone Diabły” na międzynarodowym turnieju w barwach Anglii U17 będą reprezentować Jack Fletcher oraz Harry Amass, którzy byli jednymi z najlepszych zawodników w minionym sezonie zespołów U18. Panowie wspomogli kolegów z drużyny w walce o najwyższe trofea i świętowali wygranie aż trzech pucharów.

Fletcher jest synem byłego zawodnika i obecnego pracownika Manchesteru United Darrena Fletchera. Ma on brata bliźniaka Tylera, lecz on nie otrzymał powołania. Natomiast Amass w tym sezonie zasiadał już na ławce pierwszego zespołu Erika ten Haga, lecz nie dostąpił jeszcze możliwości debiutu.

Media donoszą, że z Manchesteru United blisko powołania byli Jayce Fitzgerald oraz utalentowany Shea Lacey. Jednakże urazy wyeliminowały zawodników z udziału w tej imprezie. Warto wspomnieć, że Amass także zmagał się z kontuzją po ostatnim finale Premier League U18, lecz jak widać, nie okazał się on poważny.

Powołania do kadry U18 otrzymali za to Ethan Wheatley oraz bramkarz Elyh Harrison. Gracze za minioną kampanię zgarnęli kolejno klubowe nagrody dla najlepszego zawodnika młodzieżówki oraz najlepszego zawodnika drużyny rezerw. Na tym zgrupowaniu zmierzą się oni towarzysko z Północną Irlandią oraz Maroko.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze