manutd.com

Scott McTominay z powołaniem do reprezentacji Szkocji na EURO 2024

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Kolejny zawodnik Manchesteru United otrzymał powołanie do reprezentacji narodowej z okazji nadchodzących Mistrzostw Europy. Tym razem wstępną kadrę ujawnili Szkoci, a na liście znalazł się wychowanek „Czerwonych Diabłów” Scott McTominay.

Północni sąsiedzi Anglików na nadchodzących Mistrzostwach Europy zagrają w grupie A, gdzie ich rywalami będą Niemcy, Węgrzy oraz Szwajcarzy. Ich pierwszy mecz z Niemcami będzie inauguracją całego turnieju i odbędzie się już 14 czerwca o 21:00 czasu polskiego.

W ramach zgrupowania przed startem imprezy Szkoci zagrają również dwa towarzyskie spotkania. Pierwsze z nich na wyjeździe z Gibraltarem 3 czerwca, a drugie z Finlandią na własnym terenie cztery dni później. Na zgrupowanie pojedzie 28 zawodników w ramach kadry wstępnej.

Na liście powołanych graczy znalazł się po raz kolejny wychowanek Manchesteru United Scott McTominay. Indywidualnie pomocnik miał owocny sezon 2023/24. Dodatkowo jest on bardzo ważny elementem drużyny narodowej. W czerwcu powinniśmy poznać ostateczną 26-osobą kadrę Szkocji na Mistrzostwa Europy.

Dotychczas swoje wstępne kadry na EURO ogłosiły reprezentacje Anglii oraz Portugalii, gdzie również pojawili się gracze „Czerwonych Diabłów”. Oprócz tego powołania do reprezentacji Argentyny na Copa America zgarnęli Alejandro Garnacho i Lisandro Martinez.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze