Alvaro Fernandez Benfica
United In Focus

Fabrizio Romano: Benfica aktywowała klauzulę wykupu Alvaro Fernandeza

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sezon nie dobiegł jeszcze końca dla Manchesteru United, a już mamy pierwszy transfer wychodzący. Benfica aktywowała klauzulę wykupu Alvaro Fernandeza, donosi włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Defensor podpisze z nowymi pracodawcami 5-letni kontrakt.

21-letni lewy obrońca od styczniowego okna transferowego przebywa na wypożyczeniu w Benfice. Manchester United ze względu na zainteresowanie portugalskiego klubu zawodnikiem skrócił jego wypożyczenie do Granady, gdzie ten grał od początku sezonu.

W obecnym zespole zagrał on 16 razy, a do tego zanotował bramkę oraz asystę. W umowie wypożyczenia znajdowała się klauzula obowiązkowego wykupu po sezonie w przypadku rozegrania przez Fernandeza przynajmniej 50% możliwych spotkań we wyjściowej jedenastce. Ostatecznie nie doszło do tego rozwiązania sytuacji.

Portugalski gigant zdecydował się zatrzymać u siebie defensora, donosi Fabrizio Romano. W umowie była jeszcze opcja wykupu po sezonie. Zdaniem dziennikarza Benfica aktywowała klauzulę wykupu wypożyczonego Fernandeza z Manchesteru United. Zawodnik ma związać się z klubem 5-letnią umową.

“Czerwone Diabły” za swojego podopiecznego otrzymają sześć milionów euro. Warto dodać, że transfermarkt wycenia go na siedem milionów, a umowa zawodnika z Manchesterem United wygasa w czerwcu 2024 roku. Oprócz zastrzyku gotówki klub z Old Trafford będzie mieć następujące klauzule: odkupu, zrównania się ze złożoną ofertą z innego klubu oraz procent z następnego transferu zawodnika.

Najprawdopodobniej Fernandez będzie pierwszym wyjściowym transferem Manchesteru United tego lata. Przez media zapowiadana jest prawdziwa wysprzedaż składu, co jest następstwem kiepskiej polityki transferowej i problemów z FFP. “Czerwone Diabły” mają mieć bardzo skromne możliwości na rynku, jeśli nie pojawią się wpływy ze sprzedaży piłkarzy.

Hiszpan dołączył do Manchesteru United we wrześniu 2020 roku. Przeniósł się on do drużyny rezerw “Czerwonych Diabłów” z akademii Realu Madryt. Podczas swojego pobytu w Anglii zaliczył trzy wypożyczenia. Świetny sezon miał w Preston North End. Następnie grywał dla Granady i Benfiki.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze