Erik ten Hag
Twitter.com/ManUtd

Sytuacja kadrowa przed meczem z Manchesterem City: trzech piłkarzy powraca

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w najbliższą sobotę zmierzy się z rywalem zza miedzy, w ramach finału Pucharu Anglii. Erik ten Hag na mecz z Manchesterem City będzie miał do dyspozycji trzech powracających piłkarzy, którymi są: Victor Lindelof, Anthony Martial oraz Mason Mount.

25-letni pomocnik od przegranego spotkania z Crystal Palace znalazł się na liście absencji z powodu urazu. Mimo, że menedżer ”Czerwonych Diabłów” określił kontuzję Mounta jako ”drobną”, to i tak nie widzieliśmy Anglika przez trzy ostatnie mecze. Lindelof i Martial również będą dostępni na finałowe starcie, aczkolwiek negatywne informacje spływają nt. Harrego Maguire’a, który nadal jest kontuzjowany.

– Harry Maguire będzie niedostępny, lecz Lindelof i Martial będą dostępni. Jutro mamy ostatni trening i wtedy podejmiemy ostateczne decyzje. Ale sytuacja wygląda dobrze – powiedział Erik ten Hag.

Holender zapytany czy nastąpiły jakieś przeszkody w powrocie do zdrowia Maguire’a, który został powołany na najbliższe EURO odpowiedział:

– Nie sądzę, po prostu nie wyleczył się w czasie, w którym początkowo zakładaliśmy, że będzie zdrowy.

Manchester United nadal pozostaje bez lewych obrońców – Luke’a Shawa oraz Tyrella Malacii. Wygląda na to, że ponownie na bokach obrony obejrzymy Diogo Dalota oraz Aarona Wan-Bissake.

Jednak obecnie na innych pozycjach trwa rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce i jest duże prawdopodobieństwo, że ławka rezerwowych będzie mocna. Ważną decyzją dla Ten Haga jest to, czy wystawi w podstawowym składzie Rasmusa Hojlunda, który w dwóch ostatnich meczach zdobył dwie bramki wchodząc z ławki rezerwowych.

– Najważniejsze są trofea, a mamy teraz ogromną szansę na zdobycie pucharu. W ostatnich dziesięciu latach ten klub nie zdobywał wielu trofeów, ale teraz mamy szansę wygrać dwa puchary na przestrzeni dwóch lat.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze