Antony
manutd.com

BBC: Manchester United rozważał zakup Antony’ego przed kadencją Ten Haga

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

BBC ujawniło, że Manchester United rozważał zakup Antony’ego, zanim na Old Trafford trafił obecny szkoleniowiec Erik ten Hag. Kandydatura brazylijskiego skrzydłowego była rozpatrywana za kadencji Ole Gunnara Solskjaera.

24-latek trafił na Old Trafford w sierpniu 2022 roku i był jednym z głównych celów Erika ten Haga w kwestii wzmocnienia prawej strony ataku. Od samego początku ruch ten był kwestionowany, gdyż klub zapłacił za gracza ponad 80 mln funtów. Zdaniem znacznej części społeczności było to przepłaceniem za piłkarza bez liczb.

Przed “Czerwonymi Diabłami” reprezentował on holenderski Ajax, z którego kilka tygodni wcześniej przeniósł się również wspomniany Ten Hag. W zespole z najwyższego szczebla rozgrywkowego w Holandii rozegrał on łącznie 82 spotkania, w których zdobył 24 bramki oraz 22 asysty.

Według BBC Manchester United rozważał zakup Brazylijczyka jeszcze przed pozyskaniem Erika ten Haga. Skrzydłowemu klub przyglądać się miał za kadencji Ole Gunnara Solskjaera. Ostatecznie nie zdecydował się wtedy go pozyskać, a miał taką możliwość za około 30 mln funtów.

Kadencja Solskjaera na pewno kojarzy się z pozyskaniem innego prawego skrzydłowego Jadona Sancho. Anglik nie może zaliczyć dotychczasowej przygody na Old Trafford do udanej, a ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Borussii Dortmund. W miejsce zwolnionego Solskjaera przyszedł następnie Ralf Rangnick, który dokończył sezon 2021/22 jako tymczasowy menedżer.

Brazylijczyk miał dobre wejście do Manchesteru United, lecz z każdym kolejnym miesiącem jego gra była coraz gorsza. Na moment pisania tekstu w pierwszym zespole ma 82 spotkania, 11 bramek oraz pięć asyst. Problematyczny dla niego okazał się drugi sezon, gdzie zaliczył przerwę ze względu na problemy w życiu prywatnym, a następnie miał kłopot z powrotem do formy.

W ostatnich spotkaniach Antony pełnił funkcję rezerwowego, a fani wolą oglądać zamiast niego młodego Amada, który powoli przywracany jest do formy po ciężkiej kontuzji kolana. Transfermarkt wycenia Brazylijczyka na około 23 mln funtów. Kontrakt zawodnika z obecnymi pracodawcami wygasa w czerwcu 2027 roku.

– To nie wpływa na mnie, ponieważ wiem, ile jestem wart. Pieniądze są tylko pieniędzmi. Oczywiście wszyscy obecnie o tym mówią, lecz nagle milkną, kiedy ktoś z drużyny lub ja zagramy dobrze. Kwota ta jest tylko sposobem, świadomością, która powoduje, że pracujesz ciężej. Dzięki niej mogę się poprawić, znam swoją wartość i udowodnię to – mówił Antony w rozmowie z The Athletic pod koniec kwietnia.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze