Charlie McNeill
ManUtd.com

Oficjalnie: Charlie McNeill opuści Manchester United po sezonie

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Charlie McNeill na Instagramie poinformował, że opuści Manchester United po trwającym sezonie. Kontrakt gracza akademii “Czerwonych Diabłów” przestanie obowiązywać w czerwcu bieżącego roku. Reprezentował on barwy czerwonej strony Manchesteru od października 2020 roku.

Do Manchesteru United przeniósł się on z akademii Manchesteru City. W czerwonej koszulce we wszystkich drużynach łącznie zaliczył on 88 spotkań, w których zdobył 49 bramek oraz 15 asyst. Najlepszy okres zaliczył on w zespole U18, kiedy to w 35 meczach, 34 razy trafił do siatki oraz 11 razy asystował kolegom. W pierwszym zespole zadebiutował on przy okazji przegranego meczu Ligi Europy z Realem Sociedad.

Podczas swojego pobytu w akademii “Czerwonych Diabłów” wygrał on FA Youth Cup i zagrał u boku takich graczy jak Garnacho, Mainoo oraz Forson. Zaliczył też dwa wypożyczenia do angielskich zespołów z niższych lig, lecz nie poradził sobie z tym wyzwaniem. W Newport County na 20 rozegranych spotkań zdobył dwie bramki oraz jedną asystę. Natomiast w Stevenage na trzy mecze miał tylko jednego gola.

Kontrakt napastnika z klubem wygasa w czerwcu 2024 roku i dotychczas nie pojawiały się informacje o rozmowach w sprawie zatrzymania go w klubie. Sam McNeill przerwał tę ciszę i ogłosił, że opuści on Manchester United po sezonie 2023/24.

– Mój czas w Manchesterze United dobiegł końca i chciałbym podziękować wam: trenerom, personelowi, fanom oraz każdej innej osobie, która była zaangażowana w mój rozwój przez ostatnie cztery lata. Od dołączenia do klubu przez wygranie FA Youth Cup, aż po debiut w seniorskiej piłce w wieku 18 lat. Moje marzenia się spełniły. Do końca życia będę wdzięczny za szansę oraz możliwość życia marzeniem gry w Teatrze Marzeń, czyli w klubie, któremu kibicowałem od małego. Mogę za to podziękować trenerowi. Poznałem kilku przyjaciół oraz zaliczyłem ważne życiowe lekcje. Kocham ten klub i zawsze będzie w specjalnym miejscu w moim sercu – post pożegnalny McNeilla na Instagramie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze