Wayne Rooney
manutd.com

Oficjalnie: Wayne Rooney szkoleniowcem Plymouth Argyle

Tomasz Osiewalski
Zmień rozmiar tekstu:

Wayne Rooney, legendarny piłkarz Manchesteru United, przejmuje stery w Plymouth Argyle – ekipie, która dopiero co wywalczyła utrzymanie w Championship. Klub oficjalnie potwierdził plotki o podpisaniu umowy na trzy lata. Dla Plymouth i ich nowego trenera będzie to z pewnością trudny, pełen wyzwań, sezon.

38-letni Anglik to niekwestionowana ikona Manchesteru United. Dla czerwonej części Manchesteru strzelił 253 bramki w 559 meczach. Przez dwanaście lat zachwycał kibiców swoją niewiarygodną skutecznością. Sezon 2017/2018 rozpoczął w niebieskim trykocie swojego macierzystego klubu Evertonu. Przez następne cztery lata grał również dla D.C. United i Derby County.

Początkowo w Derby pełnił rolę grającego trenera, by później zostać szkoleniowcem pełnoetatowym. Przygoda w środkowej części Anglii zakończyła się wraz z końcem rozgrywek 2021/2022. Następnie spędził sezon w MLS dla D.C. United. Po powrocie na Wyspy zderzył się ze ścianą w Birmingham – w ciągu piętnastu spotkań wywalczył zaledwie 10 punktów, spadając z drużyną na coraz niższe szczeble tabeli ligowej.

Dla Plymouth to szansa na nowy początek. Klub w poprzednich rozgrywkach zajął pierwsze miejsce w League One, zdobywając aż 101 punktów. Jako beniaminek w obecnie zakończonym sezonie Championship, wywalczył utrzymanie, będąc zaledwie jedno oczko nad strefą spadkową z różnicą jednego punktu. Głównym zadaniem nowego szkoleniowca będzie utrzymanie zespołu w lidze w bezpieczny sposób.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze