twitter.com/ManUtd

Kobbie Mainoo: wygranie FA Cup to niesamowity moment

, Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United triumfował w rozgrywkach Pucharu Anglii z Manchester City. Niewątpliwie wczorajszy występ ze strony Kobbiego Mainoo był świetny i wraz z całą drużyną, Anglik wprawił w zachwyt kibiców. Kobbie Mainoo podzielił się swoimi refleksjami po tym spotkaniu.

– Nie mogliśmy dać się ponieść. Musieliśmy być pokorni i szanować ich. Mogą wyrządzić dużo krzywdy, szczególnie w drugiej połowie. Musieliśmy mieć się na baczności – Kobbie Mainoo na łamach ITV Sport, kiedy został zapytany o klucz występu w drugiej połowie.

Mainoo, który w Listopadzie zadebiutował w barwach Manchesteru United, zdobył gola na 2:0 w tym spotkaniu. Pomocnik jak sam stwierdził będzie to dla niego niezapomniany moment, mimo że tuż po meczu nie pamiętał wiele z tej sytuacji.

– Tak szczerze, to był niesamowity moment, ale nawet go nie pamiętam! Pamiętam tylko, że pobiegłem i wcisnąłem piłkę do bramki przy słupku. To wszystko.

– Jakość jaką ma Bruno Fernandes, widzi coś, czego nikt inny nie widzi. Próbowałem do niego krzyknąć, nie wiem czy nawet mnie usłyszał, ale znalazł mnie podaniem i mogłem wykończyć sytuację.

Kobbie Mainoo podkreślił wagę tego triumfu, mówiąc, że FA Cup to historyczne i prestiżowe rozgrywki.

– To był trudny sezon i na szczęście fani nas wspierali cały czas. Tym bardziej w meczach, takich jak ten, a to było nasz światełko w tunelu. Puchar Anglii to prestiżowe trofeum, a my je zdobyliśmy, w derbach. Nie ma nic słodszego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze