twitter.com/ManUtd

“Nie wiem”. Erik ten Hag pytany o przyszłość w kontrowersyjnym wywiadzie po finale FA Cup

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Szerokim echem w brytyjskich mediach odbił się wywiad, który Alan Shearer i Gary Lineker przeprowadzili z Erikiem ten Hagiem, “na gorąco” po wygranym finale FA Cup przeciwko Manchesterowi City. Legendarni piłkarze, obecnie pełniący rolę ekspertów BBC Sport, w dość bezpośredni sposób potraktowali menedżera Manchesteru United, kwestionując jego najbliższą przyszłość.

Alan Shearer: – Dziś wystawiłeś zespół, który pokazał świetne nastawienie i umiejętności. Zespół, który wygrywał każdy wślizg. Nie zawsze było tak na przestrzeni całego sezonu. Możesz więc zrozumieć, dlaczego czasem jesteśmy krytyczni. Jeżeli prezentowalibyście się tak co tydzień, nie skończylibyście na 8. miejscu w tabeli. Dzisiejszy występ był niewiarygodny.

Erik ten Hag: – Nie, nie mieliśmy do dyspozycji piłkarzy… Masz rację, widzieliśmy te same rzeczy. Nie zawsze graliśmy dobry futbol, zdecydowanie. Jednak przez cały czas musieliśmy iść na kompromisy. Jestem tu dwa lata i przez ten okres mieliśmy do dyspozycji pełny skład być może tylko trzy lub cztery razy. Także dziś ważni zawodnicy, jak Harry Maguire, Luke Shaw czy Casemiro, nie byli dostępni.

Gary Lineker: – Tak, czuję twoją frustrację. Może ona też dotyczyć tego, że niewykluczone, że to był twój ostatni mecz. Wiesz coś o tym?

Erik ten Hag: – Nie, nie wiem.

Gary Lineker: – Nie?

Erik ten Hag: – Jedyna rzecz, jaką robię, to przygotowywanie mojej drużyny… Rozwój drużyny i pojedynczych zawodników. Wy tutaj w Anglii jesteście bardzo dobrzy w tym, żeby najpierw stawiać piłkarzy i menedżerów bardzo wysoko, a następnie atakować ich, kiedy mają jeden czy dwa gorsze występy. Myślę, że powinniście zachowywać więcej spokoju.

Alan Shearer: – OK.

Gary Lineker: – Erik, bardzo dziękujemy za twój czas. Wielkie gratulacje i mamy nadzieję widzieć się w następnym sezonie. Dziękujemy bardzo.

Zapis wideo z wywiadu można znaleźć poniżej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze