Alvaro Fernandez Benfica
United In Focus

Oficjalnie: Benfica wykupiła Alvaro Fernandeza z Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Oficjalnie Benfica wykupiła wypożyczonego z Manchesteru United Alvaro Fernandeza. Portugalski zespół aktywował opcję wykupu zawartą w umowie. Hiszpan zwiążę się z nowym klubem pięcioletnim kontraktem do 2029 roku.

Kilka dni temu o zamiarach portugalskiego giganta informował znany włoski dziennikarz Fabrizio Romano. Donosił on, że zawodnik zmieni barwy klubowe za 6 mln euro. Manchester United oprócz tego w ramach umowy ma mieć kilka klauzul, które zabezpieczą klub, gdyby zawodnik się dobrze rozwinął.

26 maja pod wieczór kluby poinformowały, że Benfica wykupiła Alvaro Fernandeza z Manchesteru United. Na moment pisania tekstu nie ujawniono dalszych szczegółów związanych z samą umową. Klub z Portugalii potwierdził za to, że najnowszy nabytek złożył podpis na pięcioletnim kontrakcie.

– Cieszy mnie bardzo, że zaufano mi w tym miejscu. Od momentu mojego przybycia chciałem kontynuować reprezentowanie tych barw. Chciałbym podziękować wam wszystkim. W następnym sezonie chcemy walczyć o każde możliwe trofeum wraz z naszymi fanami – Alvaro Fernandez po ogłoszeniu jego transferu.

Młody hiszpański defensor jest pierwszym wyjściowym transferem z Manchesteru United w ramach letniego okna transferowego. Dotychczas media informowały, że klub ten może pożegnać się jeszcze z innymi graczami, by nieco poprawić swoją sytuację finansową. Jednym z największych rywali angielskiego klubu mają być zasady FFP.

21-letni zawodnik dołączył do “Czerwonych Diabłów” we wrześniu 2020 roku, a wcześniej grał dla akademii Realu Madryt. Podczas swojego pobytu w Anglii zaliczył wypożyczenie do Presto North End, gdzie prezentował się bardzo dobrze. Następnie otrzymał on szansę reprezentowania hiszpańskiej Granady. Jego pobyt w ojczyźnie został skrócony, gdyż w styczniu zgłosiła się po niego właśnie Benfica.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze