Kobbie Mainoo
twitter.com/ManUtd

Paul Scholes: Kobbie Mainoo jest niesamowitym zawodnikiem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Legendarny pomocnik Manchesteru United Paul Scholes nie ukrywał, że jest oczarowany grą Kobbiego Mainoo i określił go niesamowitym zawodnikiem. Emerytowany piłkarz oraz ekspert telewizyjny odwołał się do ostatnich wypowiedzi w mediach, w których porównywano go do wspomnianego młodego gracza “Czerwonych Diabłów”.

Reprezentant Anglii w zakończonym już sezonie 2023/24 przebił się do pierwszego zespołu i regularnie wyróżniał się w dość kiepsko prezentującym się Manchesterze United. Miał on też ogromny wpływ na wynik we wygranym finale FA Cup, kiedy to swoim golem wyprowadził klub na dwubramkowe prowadzenie.

19-latek w minionej kampanii rozegrał łącznie we wszystkich rozgrywkach seniorskich 32 spotkania. W nich pięć razy wpisywał się na listę strzelców. Przez cały sezon zanotował on jedną asystę przy golu kolegi z zespołu. Umowa zawodnika wygasa w czerwcu 2027 roku i wyceniany jest przez transfermarkt na 35 mln euro.

W ostatnich tygodniach wychowanek Manchesteru United porównywany był do klubowej legendy. Paul Scholes po wygranym finale FA Cup postanowił to skomentować na Instagramie, jego zdaniem Mainoo pomimo młodego wieku jest niesamowitym zawodnikiem. Dodał on, że jest to idealny przykład “Czerwonego Diabła”.

– Widziałem, że w ostatnim tygodniu niektórzy porównywali mnie i tego dzieciaka. Nie marnujcie swojego czasu, gdyż on jest 10 razy lepszy ode mnie, kiedy byłem w jego wieku. Uwielbiam sposób, w jaki otrzymuje on piłkę, ten spokój, świadomość otoczenia oraz ważne gole we ważnych spotkaniach. Ten chłopak jest niesamowitym i jest prawdziwym diabłem – napisał Scholes.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze