twitter.com/EmiratesFACup

Erik ten Hag: będę wygrywać trofea w innym miejscu, jeśli Man Utd mnie zwolni

Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Na łamach The Telegraph w tekście Jamesa Duckera, możemy przeczytać wywiad Erika ten Haga, w którym w szczerych słowach opowiedział o swojej przyszłości w Manchesterze United.

Prowokujący Ten Hag powiedział, że ”odejdzie gdzieś indziej” wygrywać trofea, jeśli Manchester United postanowi go zwolnić, po zdobyciu FA Cup. Manchester United zdecydowanie nie był faworytem w tym spotkaniu. Jednak na Wembley zobaczyliśmy jeden z najlepszych występów ”Czerwonych Diabłów” w tym sezonie. Za sprawą Kobbiego Mainoo i Alejandro Garnacho, klub z Old Trafford mógł cieszyć się z pokonania rywali zza miedzy.

Holender mimo zeszłorocznego zwycięstwa w Carabo Cup, i tegorocznego Pucharu Anglii, nadal nie jest znana jego przyszłość . Sir Jim Ratcliffe wraz z grupą INEOS rozważają zwolnienie obecnego szkoleniowca ”Czerwonych Diabłów”.

Erik ten Hag, który trzykrotnie wygrał Eredivisie oraz dwa razy dobył krajowy puchar z Ajaxem ostrzegł Manchester United, że gdy odejdzie, to będzie odnosił trofea w innym klubie.

– Dwa puchary w dwa lata, trzy finały w dwa lata – nie jest źle. Musimy iść dalej, nie jestem z tego usatysfakcjonowany, musimy grać jeszcze lepiej, a jeśli mnie tu nie chcą odejdę w inne miejsce, gdzie będę zdobywać trofea, ponieważ dokładnie to robiłem przez większość mojej kariery.

– Kiedy tu przyszedłem to powiedziałem, że jestem w tym klubie, aby wygrywać i również chcę zbudować drużynę. Obie te rzeczy robię, ale jeśli klub mnie nie chce, pójdę gdzieś indziej i jak przez większość mojej kariery będę wygrywać mecze i puchary.

–  Nie myślę o zwolnieniu. Jestem częścią projektu i jesteśmy dokładnie tam gdzie chcieliśmy być, w dodatku jesteśmy w drodze do budowania drużyny na przyszłość. Przeżywamy wzloty i upadki, lecz kiedy objąłem tu posadę, byliśmy w bagnie.

– Drużyna się rozwija i wygrywa, a ostatecznie wszystko rozbiega się o zwycięstwa, ale także gra odpowiednim stylem. Ale potrzebujesz zawodników, którzy będą dostępni do gry. Potrzebujesz mocnego składu w światowej piłce, zwłaszcza kiedy grasz w Anglii i Europie.

– Nadal jest wiele pracy do wykonania, ale mamy wartościowy skład. Mamy drużynę z potencjałem, która bardzo dobrze się spisuje, zespół się rozwija i wgrywamy trofea.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze