ManUtd.com

Jonny Evans: mam nadzieję, że Ten Hag zostanie

Tomasz Osiewalski
Zmień rozmiar tekstu:

Jonny Evans w krótkim wywiadzie dla BBC stanął po stronie szkoleniowca united. Przyszłość Erika ten Haga nie była jedynym tematem poruszonym przez dziennikarza Simona Stone`a. Nasz rezerwowy obrońca wypowiedział się również w sprawie swojej przyszłości w klubie.

36-letni Irlandczyk jest wychowankiem klubu. Po wyjściu z Akademii spędził kilka lat na wypożyczeniach w Antwerpii i w Sunderland AFC. Od sezonu 08/09 regularnie występował w pierwszej jedenastce Manchesteru United. Jego odejście z drużyny miało miejsce 29 sierpnia 2015 roku i dalsza kariera prowadziła przez West Brom i Leicester City. Rok temu władze postanowiły pozyskać wiekowego defensora. Przy fali kontuzji, jaka nawiedzała zespół, jego obecność okazała się nieoceniona. W tegorocznym finale Pucharu Anglii Evans dostał ostatnie 17 minut spotkania do rozegrania.

– [Erik ten Hag] Był dla mnie niesamowity w tym sezonie. Sprowadził mnie z powrotem, pokazał dużo wiary we mnie i wspierał mnie. Mam o nim tylko dobre rzeczy do powiedzenia i mam nadzieję, że zostanie – opowiadał z zachwytem Evans.

– Przez ostatni miesiąc pokazał niesamowitą elastyczność taktyczną. Cofać się i kontratakować – wiem, że nie jest to styl, w jakim postrzega siebie jako trenera, ale udało mu się to zrobić i uznał, że to właściwy czas na takie decyzje.

Przyszłość zawodnika stoi pod znakiem zapytania. Na korzyść Evansa działa przydatność jaką pokazał w trakcie sezonu oraz powołanie na mecze towarzyskie do reprezentacji. Irlandia Północna w najbliższym czasie rozegra dwa sparingi z Hiszpanią i Andorą. Piłkarz ma świadomość, że decyzja zależy od klubu, ale on sam swoją odpowiedź uzależnia od przyszłości obecnego trenera “Czerwonych Diabłów”.

– Nie wiem, co będzie dalej. Zobaczymy, co klub powie w ciągu najbliższych kilku tygodni – odpowiedział.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze