twitter.com/EmiratesFACup

Marcus Rashford poinformował o odcięciu się od social mediów, a Luke Shaw wyjaśnia sytuację z kontuzją

, , Maksymilian Minda
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford za pomocą znanego portalu X poinformował, że w najbliższym czasie odcina się od mediów społecznościowych. Skrzydłowy przekazał, że potrzebuje odpocząć i zregenerować się po wymagającym sezonie. Natomiast Luke Shaw na instagramie opowiedział o swoich odczuciach na temat tego sezonu i kontuzji z jaką się zmaga.

Rashford określił swoją sytuację jako ”regeneracja po wymagającym sezonie”. Za Anglikiem zdecydowanie jeden z najcięższych sezonów, gdyż jego forma nie była tak imponująca jak chociażby w kampanii 2022/23. Skrzydłowy nie znalazł się kadrze na Euro 2024 Garetha Southgate’a.

Jednak sam koniec sezonu dla Marcusa Rashforda bez wątpienia był słodszy. W ostatnią sobotę Anglik miał swój znaczący wkład w zdobycie Pucharu Anglii z Manchesterem City. Jednak ten sezon kończy z dorobkiem zaledwie ośmiu goli i dwa razy był dyscyplinowany przez Erika ten Haga.

– Nadszedł czas na odpoczęcie od social mediów na kilka tygodni. Planuje odpocząć od wymagającego sezonu, zarówno indywidualnie jak i kolektywnie. Dziękuje fanom za wspieranie mnie w tym trudnym czasie. Do tych, którzy nie pamiętają: w United trzymamy się razem.

https://x.com/MarcusRashford/status/1795165662333063644

Tymczasem Shaw odniósł się do głosów, które mówiły, że jego priorytetem jest gra dla reprezentacji Anglii, a nie dla Manchesteru United. Lewy obrońca ominął ostatnie miesiące z powodu kontuzji. Wayne Rooney niedawno stwierdził, że niektórzy piłkarze Manchesteru United zasłaniają się kontuzjami, aby nie grać. Nazwisko Anglika nie padło z ust Rooney’a, więc do końca nie możemy być pewni, że były kapitan klubu z Old Trafford miał na myśli lewego obrońcę.

Luke Shaw znalazł się w szerokiej kadrze na nadchodzące Euro, lecz do końca nie możemy być pewni, czy ostatecznie znajdzie się w 26-osobowej kadrze Anglików. Zawodnik klubu z Czerwonej części Manchesteru postanowił uciąć spekulacje w mediach.

– Jestem szczęśliwy z chłopaków, udało im się zdobyć puchar i pozytywnie zakończyć sezon. Mimo, że bardzo chciałem takiego rezultatu, to było ciężkie do oglądania z trybun. To definitywnie najcięższy sezon dla mnie, zmagałem się z wieloma absencjami i ciężko pracowałem na lepszy koniec tego sezonu. Bardzo naciskałem na powrót na finał, aczkolwiek pewne sprawy są nie do przeskoczenia.

– Nie ma nic innego, czego bardziej chce od grania dla Manchesteru United. Zazwyczaj nie reaguje na takie sprawy w social mediach, ale zauważyłem wielu ludzi, którzy kwestionują moją lojalność dla klubu. Ludzie zastanawiają się jak to się dzieje, że jestem zdrowy dla reprezentacji, a niedostępny dla United. Prawda jest taka, że nie jestem w 100% zdrowy, by grać dla obu zespołów, ale zrobię wszystko, aby być jak najszybciej zdrowy. Jestem w tym klubie 10 lat doświadczając wzlotów i upadków i frustruje mnie każdy kto kwestionuje moją lojalność.

– Nie informowałem was o moich kontuzjach i o tym, na jakim etapie jest moja rekonwalescencja, ale nadal najważniejsze dla mnie jest to, że wspieramy zespół. Skupiam się teraz na powrocie do zdrowia i cokolwiek się stanie w lecie będę gotowy. Dziękuję za waszą cierpliwość.

https://www.instagram.com/p/C7ex9xANITI/

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze