Mason Greenwood
The Sun

Mason Greenwood wybrany zawodnikiem sezonu w Getafe

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Mason Greenwood opuszcza szatnię Getafe w dobrym stylu, gdyż został wybrany zawodnikiem sezonu w hiszpańskim zespole. Wcześniej w tym klubie został on dwukrotnie zawodnikiem miesiąca i nominowany był do ligowych wyróżnień.

W ostatnich dniach gracz pożegnał się z fanami hiszpańskiego zespołu, gdyż jego przygoda w tym klubie dobiega końca. Natomiast The Athletic ujawniło, że Manchester United skupia się na sprzedaży zawodnika. Angielski zespół wkrótce ma zasiąść do rozmów z rodziną Greenwooda, a więcej o tym TUTAJ.

Podczas swojego rocznego pobytu w Hiszpanii wychowanek “Czerwonych Diabłów” dwukrotnie został nagrodzony tytułem zawodnika miesiąca Getafe. Wyróżnienia otrzymał za świetną formę w grudniu oraz kwietniu. Ostatecznie wystarczył to, by sięgnąć po jeszcze bardziej prestiżową nagrodę.

Mason Greenwood został doceniony przez były już klub, gdyż został wybrany zawodnikiem sezonu w Getafe. 22-latek przez całą kampanię zdobył dziesięć bramek oraz sześć asyst w 36 spotkaniach. Był on podstawowym graczem tego klubu, co udowadnia fakt, że ominął tylko kilka spotkań.

Anglik wyceniany obecnie jest na 15 mln euro przez portal transfermarkt. Jego kontrakt z macierzystym klubem wkrótce wygasa, a to już w czerwcu 2025 roku. Na moment publikacji tekstu nie znamy jeszcze oficjalnego stanowiska Manchesteru United w kwestii przyszłości wychowanka.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze