Toby Collyer
manutd.com

Media: INEOS ograniczy menedżera pierwszego zespołu ws. transferów. Młodzież otrzyma szansę

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarze zgodnie donoszą, że INEOS szykuje zmiany w polityce transferowej Manchesteru United. Zostaną one wprowadzone niezależnie od losu Erika ten Haga w angielskim klubie. Jednym ze skutków będzie częstszy angaż graczy akademii w pierwszym zespole.

Proces oceny sezonu 2023/24 Manchesteru United jeszcze nie dobiegł końca, więc nie wiemy, czy Erik ten Hag pozostanie w klubie. Jednakże media zgodnie podają, że INEOS wprowadzi szereg zmian niezależnie, kto poprowadzi pierwszy zespół od następnej kampanii.

Według “The Telegraph” sir Jim Ratcliffe od głównego szkoleniowca sekcji męskiej będzie oczekiwać dostosowania się do nowych realiów. Strategia Manchesteru United ma teraz wiązać się z rygorystycznymi zasadami zysku i zrównoważonego rozwoju, co uniemożliwi już przepalanie budżetu.

Ratcliffe i INEOS chcą, by szkoleniowiec pracował z budżetem, który będzie dość skromny. Jest to wynik poprzedniego okna letniego, kiedy to wydano 175 mln funtów. Oznacza to, że będzie ogromny nacisk na wprowadzanie graczy z akademii.

Informacje te potwierdza Richard Fay z Manchester Word. Menedżer będzie mieć mniejszy wpływ na strategię transferową “Czerwonych Diabłów”. Jeśli Ten Hag pozostanie w klubie, to utraci wszystkie przywileje w kwestiach transferowych, które ustalił podczas dołączania do niego.

Po zmianach władze będą pytać się menedżera o pozycje w drużynie, które potrzebują pilnego wzmocnienia. Zespół rekrutacyjny będzie odpowiadać za tworzenie listy kandydatów, a szkoleniowiec tylko będzie wskazywać swojego faworyta ze wspomnianej listy. INEOS chce pozyskiwać zawodników pasujących do klubu, a nie menedżera, by nie rotować nazwiskami w przypadku zmiany szkoleniowca.

Dodatkowo “The Telegraph” informuje, że kolejni dwaj gracze z akademii mogą w następnym sezonie częściej pojawiać się w pierwszym zespole. Jednym z nich jest utalentowany lewy defensor Harry Amass. Natomiast drugim z nich defensywny pomocnik Toby Collyer, który według klubowych specjalistów ma potencjał na gracza pierwszego zespołu Manchesteru United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze