Mundo Deportivo

„The Telegraph”: niemiecki gigant bada możliwość wypożyczenia Masona Greenwooda

Kamil Jary
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United otrzymuje zapytania o dostępność Masona Greenwooda w perspektywie nadchodzącego okienka transferowego. Jak donosi James Ducker z „The Telegraph”, Borussia Dortmund nie wyklucza możliwości transferu Anglika.

Mason Greenwood został ogłoszony we wtorek zawodnikiem sezonu Getafe po imponującym okresie wypożyczenia do hiszpańskiego klubu.  Anglik po około 20-miesięcznej przerwie w grze, wystąpił w 36 spotkaniach, w których strzelił 10 bramek.

Manchester United bada obecnie wszystkie możliwości pozwalające na definitywną sprzedaż Greenwooda, którego wartość szacowana jest na około 40 milionów funtów. Włodarze klubu z Old Trafford są w stanie rozważyć również oferty wypożyczenia na kolejny sezon, o ile będzie się ono wiązało z obowiązkiem wykupu za określoną kwotę.

Jak twierdzi „The Telegraph”, Borussia Dortmund przeprowadziła wstępne rozmowy z Manchesterem United na temat potencjalnego wypożyczenia Greenwooda. Anglik wzbudza zainteresowanie ze strony co najmniej dwóch klubów Premier League, a także klubów w Hiszpanii i we Włoszech. Kontrakt Greenwooda obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku, ale z opcją przedłużenia o 12 miesięcy do 2026 roku.

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund Sebastian Kehl, zapytany przed finałem Ligi Mistrzów o Masona Greenwooda, odmówił komentarza.

– Nie chcę w tej chwili rozmawiać o żadnych plotkach, ponieważ nie ma to sensu. Najpierw rozegrajmy finał w sobotę. Oczywiście, mamy plany na przyszły sezon i omawialiśmy wiele scenariuszy, ale skupmy się na sobocie, a potem zobaczymy, co dalej.

Zapytany czy Greenwood jest zawodnikiem lubianym przez klub z Signal Iduna Park, dodał:

– Nie chcę teraz o tym rozmawiać.

Manchester United porzucił plany ponownego włączenia Masona Greenwooda do pierwszej drużyny zeszłego lata w następstwie zdecydowanego sprzeciwu wewnętrznego i publicznego, a następnie wypożyczył go do Getafe.

W lutym 2023 roku prokuratura ogłosiła, że zarzuty usiłowania gwałtu, napaści z uszkodzeniem ciała oraz kontrolowania i przymusowego zachowania zostały wycofane.

Inny angielski zawodnik, Jadon Sancho, jest już wypożyczony do niemieckiego klubu. Jego przyszłość na Old Trafford pozostaje niejasna i nie ma pewności, że Borussia Dortmund będzie chciała zatrzymać zawodnika w swoich szeregach. W umowie wypożyczenia z Manchesterem United nie ma konkretnej kwoty, za którą klub z Bundesligi może wykupić reprezentanta Anglii.

Pierwotna umowa wypożyczenia gwarantowała minimum 3 miliony funtów, jednak Manchester United wynegocjował również premie w wysokości do 3,4 miliona funtów w oparciu o liczbę występów Jadona Sancho i wyniki Borussii na arenie krajowej i europejskiej.

„The Telegraph” twierdzi, że większość z tych 3,4 miliona funtów została już osiągnięta, ale ostatnia dodatkowa płatność zostanie uruchomiona, jeśli Dortmund zwycięży na Wembley.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze