James Overy
The Mirror

Media: Manchester United sprowadzi utalentowanego gracza Perth Glory

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

“Manchester Evening News” i Givemesport zgodnie podają, że Manchester United sprowadzi utalentowanego gracza australijskiego Perth Glory. Zawodnik odwiedził kilka klubów Premier League, lecz wybrał właśnie “Czerwone Diabły”.

30 maja oficjalnie do akademii klubu z Old Trafford dołączył gracz U14 Ipswich Town Silva Mexes. Syn Roberta Earnshawa osobiście ogłosił swoje przenosiny do Manchesteru United w mediach społecznościowych. Jednakże jak się okazuje, nie jest to koniec ofensywy transferowej tego klubu.

Według Givemesport i “MEN” Manchester United sprowadzi utalentowanego gracza Perth Glory. 16-letni James Overy miał odwiedzić akademie Evertonu, West Hamu United oraz Manchesteru United, lecz to właśnie ta ostatnia zrobiła na nim największe wrażenie.

Opuścił on Perth Glory po tym, jak jego rodzina przeniosła się na południe Anglii. “Czerwone Diabły” według doniesień miały podpisać z zawodnikiem trzyletnią umowę i zgodnie z orzeczeniem FIFA będą musiały teraz zapłacić rekompensatę australijskiej drużynie.

Media informują jeszcze, że klub miał potraktować zawodnika niczym VIP-a. Nocował on w Hotelu Football, który znajduje się tuż obok Old Trafford. Dodatkowo trenował on wraz z najlepszymi piłkarzami klubowej akademii. Zawodnik został dostrzeżony przez reporterów pod samym stadionem Manchesteru United.

Overy w wieku zaledwie 15 lat zagrał w towarzyskim meczu pierwszego zespołu. W lipcu 2023 roku Perth Glory przegrało 2:6 u siebie z West Hamem United. Łączony z “Czerwonymi Diabłami” gracz rozegrał wtedy 45 minut i pojawił się na boisku od razu po przerwie.

Australijczyk jest zwrotnym i szybkim graczem, który grywa głównie na prawej obronie, lecz wystawiany też był jako prawy skrzydłowy. We wspomnianym meczu z “Młotami” zagrał on z numerem 41, a skrót z tego spotkania znajdziesz TUTAJ.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze