Jordan Reece oraz Granit Xhaka Arsenal
RTE

“The Mirror”: Manchester United finalizuje transfer kolejnego członka sztabu medycznego Arsenalu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

“The Mirror” donosi, że Manchester United finalizuje właśnie transfer członka sztabu medycznego ligowego rywala, a dokładnie Arsenalu. Będzie to już kolejny pracownik tego działu “Kanonierów”, który przeniósł się na Old Trafford.

Jeszcze przed startem kampanii 2023/24 Manchester United miał ustalić szczegóły przenosin Gary’ego O’Driscolli, który był dyrektorem sztabu medycznego Arsenalu. Informował wtedy o tym David Ornstein, który dodał, że klub wykorzystał fakt, że pracownik “Kanonierów” chciał być bliżej rodziny, która nie mieszkała w Londynie.

Manchester United w minionym sezonie zmagał się z ogromną plagą kontuzji, co często uniemożliwiało pracownikom sztabu medycznego efektywną pracę. The Athletic przy okazji omawiania sytuacji Tyrella Malacii w kwietniu ujawniło, że sztab ten poprawił swoją efektywność i metody pracy od momentu przejęcia go przez wspomnianego O’Driscollę. Warto dodać, że dołączył on do klubu dopiero na pewnym etapie kampanii.

Od zakończenie zimowego okna transferowego pełną decyzyjność w sprawach sportowych przejął koncern INEOS oraz sir Jim Ratcliffe. Ostatnie doniesienia sugerują, że za kompletowanie sztabów od tego sezonu będą odpowiedzialne osoby wyznaczone przez wspomnianych udziałowców Manchesteru United.

Według brytyjskiego dziennika “The Mirror” klub z Old Trafford ściągnie kolejnego pracownika ligowych rywali. Manchester United obecnie finalizuje transfer członka sztabu medycznego Arsenalu. Pracownikiem, który ma wkrótce zmienić strony barykady, jest fizjoterapeuta Jordan Reece. Na moment pisania tekstu ostatnią kwestią do ustalenia jest data odejścia Anglika z obecnego klubu.

42-latek praktycznie przez całą swoją karierę związany był z “Kanonierami”. W 2009 roku rozpoczął pracę w akademii Crystal Palace. Trzy lata później przeniósł się do akademii Arsenalu, w 2014 roku pracował już dla drużyny U18, a w 2017 dla U23.

Wraz z rozpoczęciem pracy Unaia Emery’ego w stolicy Anglii otrzymał on kolejny awans, który wiązał się z podjęciem pracy w seniorskiej drużynie. Według transfermarkt od lipca 2020 roku pełni on rolę dyrektora fizjoterapii w londyńskim zespole.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze