manutd.com

Jose Mourinho o Jadonie Sancho: zaliczył wpadkę, lecz świadczy to też o pracy menedżera

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Były menedżer Manchesteru United Jose Mourinho skomentował przypadek Jadona Sancho przy okazji ostatniego finału Ligi Mistrzów. Przyznał on, że sytuacja zawodnika jest związana nie tylko z jego wpadką, lecz także pracą Erika ten Haga.

Zawodnik “Czerwonych Diabłów” ze względu na konflikt z obecnym menedżerem angielskiego klubu został wypożyczony do byłego zespołu Borussii Dortmund. W jej barwach zagrał w ostatnio przegranym finale Ligi Mistrzów, w którym ostatecznie po 15. trofeum sięgnął Real Madryt.

Sancho na wypożyczeniu notuje lepsze i gorsze występy, lecz ogólnie pobyt w Niemczech wyszedł mu na plus. Nadal nie znamy przyszłości jednego z najdroższych i najlepiej opłacanych piłkarzy Manchesteru United. Wypożyczenie Jadona Sancho do niemieckiego klubu ocenili w ostatnim materiale wideo nasi redakcyjni koledzy. Materiał znajdziesz TUTAJ.

W rozmowie z TNT Sports o Sancho wypowiedział się były menedżer “Czerwonych Diabłów” Jose Mourinho. Stwierdził on, że podobnie do innych przypadków nie chodzi tylko o jedną kwestię, gdyż wiele czynników może stać za problemami skrzydłowego. Jednakże dodał on, że porażka Sancho nie tylko świadczy o jego pracy, lecz również o pracy samego Ten Haga.

– Widzieliśmy, na co go stać i nie ma do tego wątpliwości. To, co wydarzyło się później w Manchesterze United…. Jeśli wrócę pamięcią do mojej kariery, to czasami zawodziłem w sprawie niektórych zawodników. Czasami nie potrafiłem stworzyć z nimi odpowiedniej empatii, nie potrafiłem zrozumieć ich DNA, co przekładało się na to, że nie umiałem im pomóc w rozwoju. W większości przypadków umiałem, lecz w niektórych nie dałem rady.

– Powtarzam, że zawsze musimy próbować zrozumieć naturę piłkarzy. Czasami mają oni podstawy, lecz za to mają charakter, którego nie chcesz. Oczywiście, dzieciak pewnie popełnił pewne błędy, lecz również menedżer nie był w stanie czegoś z niego wyciągnąć.

– Zazwyczaj takie przypadki są bardziej złożone. Wpływają na nie: menedżer, sam zawodnik, jego rodzina, agenci oraz klub. To normalne, że jest wiele czynników. Jako menedżer wyciągnąłem wiele z młodych zawodników, co pomogło im stać się tymi graczami, jakim są dzisiaj. Jednakże były przypadki, że nie poradziłem sobie. Na pewno jesteśmy częścią tej mnogości czynników. Z czasem doświadczasz coraz częściej deja vu. Musimy pomóc młodym zawodnikom w podążaniu odpowiednią ścieżką.

– Jestem pewny, że będą się przyglądać temu. Spróbują przeanalizować, co wydarzyło się w Manchesterze United oraz to, co otrzymał, odnalazł w Borussii Dortmund.

Nie jest to jedyna osoba związana z angielskim klubem, która skomentowała sytuację reprezentanta Anglii. W ostatnim wywiadzie trener napastników Manchesteru United Benni McCarthy ujawnił, że rozumiał, dlaczego Sancho nie chciał przepraszać Erika ten Haga.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze