Erik ten Hag
manutd.com

Fabrizio Romano: analiza nadal trwa. Man Utd pozostaje w kontakcie z potencjalnymi następcami Ten Haga

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Doniesienia medialne z 3 czerwca zgodnie sugerują, że analiza sezonu 2023/24 nadal trwa i nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie Erika ten Haga. Szkoleniowiec ma liczyć na szybkie załatwienie sprawy w następnych dniach, a klub pozostaje w kontakcie z potencjalnymi następcami Holendra.

Od kilku dni trwa proces analizy wyników Manchesteru United w zamkniętym już sezonie 2023/24. Jeszcze przez weekend m.in. Fabrizio Romano informował, że decyzja w sprawie przyszłości Ten Haga nie zapadła, lecz następne dni mogą okazać się tymi kluczowymi. Na moment pisania tekstu analiza nadal trwa.

Przeciągający się proces nie jest na rękę nie tylko drużynie, a również samemu szkoleniowcowi. Zdaniem źródeł Sky Sports Erik ten Hag liczy, że decyzja w jego sprawie zapadnie jeszcze na dniach. Warto dodać, że w ostatnich tygodniach jego osobą interesowały się inne kluby, lecz większość z nich zakontraktowała już szkoleniowców.

Natomiast Fabrizio Romano dodaje, że przez ostatnie 3-4 dni Manchester United kontaktował się z potencjalnymi następcami Ten Haga. Na tym etapie analizy jeszcze nie zapadła decyzja, a dziennikarz podkreśla, że to w tym tygodniu może dojść do przełomu w całej sprawie.

Romano nie ujawnił nazwisk, lecz w ostatnich dniach grono to poważnie zmalało. Rozpatrywany Kieran McKenna podpisał już nowy kontrakt z Ipswich Town. Oprócz niego media bardzo często łączyły klub ze szkoleniowcami bez pracodawców – Mauricio Pochettino, Thomas Tuchel oraz Roberto De Zerbi.

Nie jest to koniec wieści od włoskiego dziennikarza. W dalszej części materiału w serwisie YouTube dodał, że od razu po wyjaśnieniu sprawy z menedżerem na przyszły sezon Manchester United ruszy na zakupy. Obecnie klub przygląda się obrońcom. Na pierwszym miejscu ma być środkowy obrońca prawonożny. Drugim priorytetem jest zawodnik również na środek obrony, lecz lewonoży.

Klub już ma mieć nawet kandydata w tej drugiej kwestii. Jest nim 22-letni Goncalo Inacio, który reprezentuje obecnie barwy Sportingu. Rosły obrońca wyceniany jest na około 51 mln funtów – klauzula odstępnego, kwota szacowana przez Romano.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze