Sofyan Amrabat
twitter/manutd

Andy Mitten: Sofyan Amrabat wolałby pozostać w Manchesterze United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Andy Mitten, który pisze m.in. dla portalu The Athletic donosi, że Sofyan Amrabat wolałby pozostać w Manchesterze United. Reprezentantowi Maroka podoba się w angielskim mieście oraz uważa, że mógłby być cennym dodatkiem do kadry klubu na następny sezon.

27-latek dołączył do Manchesteru United pod koniec letniego okna transferowego w 2023 roku w ramach wypożyczenia. Przenosiny do angielskiego giganta przypłacił on pozycją w zespole, gdyż został odsunięty na dalszy plan przez ówczesnego menedżera Fiorentiny.

Dla klubu z czerwonej strony Manchesteru łącznie rozegrał on 30 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Nie zdobył on nawet jednej bramki lub asysty, a głównie otrzymywał on zadania defensywne na boisku. Jego najlepszym okresem w “Czerwonych Diabłach” jest końcówka kampanii, kiedy to zaliczył kilka udanych występów oraz sięgnął wraz z zespołem po puchar za wygranie FA Cup.

Doniesienia od kilku miesięcy nie zmieniają się i sugerują, że Manchester United nie wykupi Marokańczyka z jego macierzystego zespołu. Klub ma być nieco zawiedzony wynikami pomocnika. Na moment pisania tekstu nie poznaliśmy oficjalnego stanowiska, a przeciąga się to najpewniej przez analizę sezonu oraz rozważania władz w sprawie przyszłości Erika ten Haga.

Według dziennikarza Andy’ego Mittena Sofyan Amrabat wolałby pozostać w Manchesterze United. Zawodnik uważa, że w ostatnich tygodniach pokazał wszystkim sympatykom tego klubu, na co go stać. Odpowiada mu również skład pierwszego zespołu. Uważa go za dobry i nie widzi w tym wypadku sufitu, którego doświadczał w innych drużach w swojej karierze.

Defensywny pomocnik mieszka już prawie rok w Manchesterze i bardzo przywiązał się do tego miasta. Mitten wskazuje, że to miejsce również może mieć ogromny wpływ przy podejmowaniu decyzji o wyborze klubu na następny sezon.

W kolejnym sezonie Amrabat wejdzie w ostatni rok obowiązywania umowy z włoską Fiorentiną. Na moment pisania tekstu transfermarkt wycenia go na około 22 mln euro. Pamiętać trzeba, że zawodnik reprezentuje kraj afrykański, więc podobnie jak na początku 2024 roku, będzie on wyjeżdżał na kilkutygodniowe zgrupowania niekoniecznie dopasowane do rozgrywek klubowych.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze