manutd.com

ESPN: władze Man Utd spotkają się z Jadonem Sancho ws. jego przyszłości

Kamil Jary
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United planuje rozmowy z Jadonem Sancho zanim podejmą decyzję o jego przyszłości, poinformowało ESPN.

Jadon Sancho nie zagrał dla “Czerwonych Diabłów” od sierpnia ubiegłego roku, po publicznej kłótni z Erikiem Ten Hagiem. W styczniu został wypożyczony do byłego klubu, Borussii Dortmund i przyczynił się do awansu drużyny z Bundesligi do finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Ostatecznie to mistrz Hiszpanii zwyciężył na Wembley 2:0

Według ESPN, Manchester United przed podjęciem ostatecznej decyzji chce porozmawiać z Sancho. Dyrektor techniczny Jason Wilcox i dyrektor ds. negocjacji piłkarskich Matt Hargreaves mają omówić sytuację z 24-latkiem i jego przedstawicielami przed rozpoczęciem przedsezonowych treningów.

Oczekuje się, że zawodnicy klubu z Old Trafford, którzy nie biorą udziału w międzynarodowych turniejach tego lata, powrócą do treningów w lipcu. Pierwszy mecz towarzyski zaplanowany jest na 15 lipca. Rywalem będzie Rosenborg, a spotkanie odbędzie się w Norwegii.

Jak twierdzi ESPN, przenosiny angielskiego skrzydłowego pozostają najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem, choć jego wysoka wartość rynkowa i zarobki sprawiają, że transfer definitywny może okazać się trudny do zrealizowania.

Borussia Dortmund jest zainteresowana ponownym ściągnieciem Sancho, ale chciałaby wynegocjować kolejną umowę wypożyczenia. Sam zawodnik jest otwarty na powrót niemieckiego klubu.

Jason Wilcox i Matt Hargreaves mają podejmować kluczowe decyzje podczas zbliżającego się okienka transferowego, podczas gdy przeciągają się negocjacje z Newcastle United w sprawie Dana Ashwortha, który ma pełnić rolę nowego dyrektora sportowego. Klub z St. James’ Park, oczekuje rekompensaty przekraczającej 20 milionów funtów.

Zespół rekrutacyjny Manchesteru United sporządził już listę potencjalnych celów, aby wzmocnić kluczowe pozycje. Według ESPN, włodarze klubu z Old Trafford pogodzili się z faktem, że działania na rynku transferowym nie osiągną pełnej prędkości, dopóki Ashworth nie zostanie zatrudniony.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze