Omari Forson
twitter/manutd

Fabrizio Romano: Omari Forson opuści Manchester United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Omari Forson opuści Manchester United ze względu na wygasający w czerwcu kontrakt z obecnymi pracodawcami, donosi Fabrizio Romano. Napastnikiem już interesować się mają inne marki piłkarskie, które tym bardziej chętnie sięgną po niego na mocy wolnego transferu.

Dotychczas „Czerwone Diabły” potwierdziły, że latem z pierwszego zespołu wraz z wygasającymi umowami odejdą Raphael Varane oraz Anthony Martial. Francuzi pożegnali się już fanami na Old Trafford, a Varane pomógł drużynie w ostatnio wygranym finale FA Cup z Manchesterem City.

Z najnowszych informacji Fabrizio Romano wynika, że z list płac zniknie wkrótce kolejne nazwisko. Utalentowany Omari Forson opuści Manchester United wraz z wygaśnięciem kontraktu w czerwcu 2024 roku. Zawodnikiem interesować się ma kilka klubów, lecz nie poznaliśmy szczegółów w tej sprawie.

19-letni napastnik wyceniany jest na milion euro przez portal transfermarkt. W sezonie 2023/24 reprezentował on zarówno zespół rezerw, jak i drużynę Erika ten Haga. W dorosłej piłce zaliczył siedem spotkań (Premier League oraz FA Cup) oraz jedną asystę przy pamiętnej bramce Mainoo w meczu z Wolves.

W ramach młodszych zespołów młodzieżowych reprezentował on najpierw Tottenham, a w styczniu 2019 roku zasilił akademię „Czerwonych Diabłów”. W kolejnych latach notował on awanse przez drużyny U18 i U21, co ostatecznie umożliwiło mu zadebiutowanie w pierwszym zespole.

Dla akademii klubu z Old Trafford (zespoły U18, U19 i U21) łącznie zaliczył 85 spotkań. Podczas reprezentowania tych drużyny 27 razy trafiał do siatki rywali. 19 razy asystował on również kolegom z akademii.

Plotki medialne jeszcze z pierwszej połowy sezonu 2023/24 sugerowały, że Manchester United próbował dojść do porozumienia z zawodnikiem. Jednakże ostatecznie negocjacje upadły przez brak porozumienia w kwestii nowych zarobków napastnika.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze