Jadon Sancho
twitter/BVB

Raport z Niemiec: Jadon Sancho nie będzie priorytetem dla Borussii Dortmund

Kamil Jary
Zmień rozmiar tekstu:

Jadon Sancho ostatni mecz w koszulce “Czerwonych Diabłów” rozegrał w sierpniu ubiegłego roku. Po konflikcie z Erikiem Ten Hagiem przeniósł się do swojego byłego klubu w ramach półrocznego wypożyczenia.

W 14 meczach Bundesligi 24-latek zdobył zaledwie dwa gole i zanotował trzy asysty. Dobry występ w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów w Dortmundzie przeciwko Paris Saint-Germain sprawił, że Sancho był powszechnie chwalony przez kibiców i ekspertów. Przewidywano nawet, że to spotkanie może stanowić pewnego rodzaju nowy początek dla kariery Anglika. Na Old Trafford pojawiła się nadzieja, że być może uda się sprzedać skrzydłowego do Borussii Dortmund.

Jak donosi “Bild”, taki scenariusz jest jednak bardzo mało prawdopodobny. Klub z Signal Iduna Park bardzo chciałby zatrzymać Jadona Sancho u siebie, ale nie na zasadzie definitywnego transferu.

Podczas zbliżającego się okna transferowego, niemiecki klub dysponować ma budżetem o wartości około 75 milionów euro. Priorytetem jednak nie będzie zatrzymanie Sancho, a ściągnięcie napastnika oraz zmiennika za Matsa Hummelsa.

Borussia Dortmund ma przedstawić propozycję ponownego wypożyczenia angielskiego skrzydłowego, ale jak twierdzi “Bild”, jest bardzo mało prawdopodobne, aby Manchester United zgodził się na takie rozwiązanie. Nie jest wykluczone, że klub z Old Trafford będzie naciskał na zapis o obligatoryjnym wykupie piłkarza za określoną kwotę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze