manutd.com

Facundo Pellistri: decyzja Edinsona Cavaniego bardzo mnie zasmuciła

Kamil Jary
Zmień rozmiar tekstu:

Facundo Pellistri, urugwajski skrzydłowy Manchesteru United, odniósł się do decyzji rodaka Edinsona Cavaniego. Popularny “El Matador” zdecydował się zakończyć karierę reprezentacyjną i nie będzie reprezentował jego kraju w nadchodzącym turnieju Copa America.

Facundo Pellistri drugą połowę sezonu 2023/24 spędził na wypożyczeniu w Granadzie. Do “Czerwonych Diabłów” dołączył latem 2020 z urugwajskiego Penarolu. Jednym z graczy, którzy pomogli mu podczas jego wczesnych lat na Old Trafford, był Edinson Cavani, który dołączył do klubu w tym samym oknie transferowym.

Doświadczony napastnik spędził w angielskim zespole dwa sezony, z czego drugi często był przerywany przez kontuzje. Pomimo tego, zyskał sobie sympatię kibiców i szybko stał się ulubieńcem trybun. Ostatecznie odszedł do hiszpańskiej Valencii w ramach wolnego transferu.

Pellistri podziwiał urugwajską legendę i wyraził smutek z powodu decyzji Cavaniego o wycofaniu się z gry dla reprezentacji.

– Osobiście jest mi bardzo przykro. Jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii Urugwaju, a dla mnie jest kimś, z kim dzieliłem chwile nie tylko w drużynie narodowej, ale też w Manchesterze United. Jest wspaniałym przyjacielem.

– Dla Urugwaju to wielka strata, ale jesteśmy jednocześnie bardzo zadowoleni z wszystkiego, co zrobił dla reprezentacji narodowej. Ma swoje powody, podejmując taką decyzję, ale ja pozostaję z tymi wszystkimi chwilami, które razem przeżyliśmy. Rozmawiałem z nim o wyzwaniach, jakie przed nami stoją. Życzył nam dużo szczęścia.

Obecny napastnik Boca Juniors w koszulce reprezentacyjnej wystąpił w 136 meczach i strzelił 58 goli. W liczbie zdobytych bramek ustępuje jedynie Luisowi Suarezowi, który ma na koncie 68 trafień.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze