Harry Maguire
twitter/ManUtd

Harry Maguire: jestem zdruzgotany brakiem powołania. Reprezentowanie kraju jest największym zaszczytem

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Harry Maguire odniósł się po do braku powołania do reprezentacji Anglii na Mistrzostwa Europy 2024 i przyznał, że jest obecnie zdruzgotany. Ostatecznie przegrał on walkę z kontuzją łydki, która to była bezpośrednim powodem tego zdarzenia.

Gareth Southgate do kadry wstępnej na EURO 2024 powołał aż 33-zawodników, z czego aż trzech graczy Manchesteru United – Harry’ego Maguire’a, Kobbiego Mainoo i Luke’a Shawa. Na turniej pojechać mogło tylko 26 zawodników, więc w minionych dniach media informowały nas o kolejnych skreślonych nazwiskach z listy.

Niestety trafiło na jednego z graczy “Czerwonych Diabłów”. 6 czerwca David Ornstein ujawnił, że Harry Maguire ominie nadchodzącą imprezę międzynarodową. Powodem takiego zdarzenia miała być kontuzja łydki, z którą zawodnik zmagał się w ostatnich tygodniach.

Do sytuacji tego samego dnia w mediach społecznościowych odniósł się wspomniany zawodnik. Harry Maguire przyznał, że jest zdruzgotany faktem, że nie otrzymał powołania na Mistrzostwa Europy. Zapowiedział on powrót do klubu, by przygotować się do następnej kampanii.

– Jestem zdruzgotany, że zostałem pominięty przy selekcji kadry Anglii na Mistrzostwa Europy tego lata.

– Pomimo wszystkich moich wysiłków nie udało mi się wygrać z kontuzją łydki. Może nawet zbytnio się starałem w tej walce. Po prostu jestem wewnątrz całkowicie zniszczony.

– Dla mnie reprezentowanie Anglii jest największym możliwym zaszczytem. To wiele dla mnie znaczy. Jeśli nie będę mógł pomóc drużynie jako zawodnik, to postaram zrobić się to jako kibic, podobnie jak reszta tego narodu. Dawajcie chłopaki, wygrajcie to.

– Następnym krokiem będzie mój powrót do Manchesteru United, by zajął się mną sztab medyczny. Czas przygotować się do następnego sezonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze