Mason Greenwood
The Sun

Raport z Portugalii: Benfica jest w kontakcie z obozem Masona Greenwooda

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

“Record” donosi, że Benfica pozostaje w kontakcie z rodziną Masona Greenwooda, by wybadać teren przed potencjalnym transferem. Doszło nawet do spotkania w Madrycie z obozem wychowanka Manchesteru United, na którym pojawił się sam dyrektor sportowy portugalskiego giganta.

Wypożyczenie napastnika do hiszpańskiego Getafe dobiegło końca, a na moment pisania tekstu nie znamy oficjalnego stanowiska klubu w sprawie przyszłości tego zawodnika. Za to z przecieków medialnych wiemy, że klub spróbuje go spieniężyć, by cokolwiek zyskać z jego odejścia, gdyż w 2025 roku jego kontrakt wygasa.

Wychowanek ciągle pozostaje na liście płac Manchesteru United, co potwierdza ostatnia lista zawodników, którzy zostaną w klubie po sezonie 2023/24. Greenwood nie został na niej uwzględniony jako gracz odchodzący i na pewno jeszcze przez kilka najbliższych tygodni pozostanie zawodnikiem tego klubu.

Dotychczas wśród zainteresowanych zespołów wymieniano hiszpańskie giganty oraz sporadycznie niektóre drużyny z Premier League. Niespodziewanie do grona tego dołączyć miała portugalska Benfica, która pozostaje w kontakcie z obozem Greenwooda.

Portugalski “Record” informuje, że dyrektor sportowy Rui Pedro Braz miał spotkać się w stolicy Hiszpanii z Masonem Greenwoodem oraz jego rodziną. Miał poinformować go, że Benfica jest zainteresowana jego usługami, lecz na moment pisania tekstu nie są prowadzone żadne zaawansowane rozmowy w sprawie tego zawodnika.

Zainteresowany zespół chce mocno targować się w przypadku transferu i wycenia napastnika na 15 mln euro. Jest to dość niska cena, gdyż po ostatniej aktualizacji w portalu transfermarkt ten wyceniany jest na 25 mln euro. Natomiast zdaniem mediów Manchester United miałby oczekiwać kwoty wysokości 40 mln euro.

“Record” dodaje jeszcze, że Benfica nie zamierza godzić się na rozwiązanie, w którym Greenwood byłby częścią innej transakcji. Mowa m.in. o Joao Nevesie, który jest mocno obserwowany przez Manchester United. Ostatnie doniesienia sugerują, że klub nie puści go tanio i będzie trzeba pokryć wysoką klauzulę odstępnego.

Wychowanek zespołu z Old Trafford nie jest jedynym graczem z tego klubu, którym zainteresowana była Benfica. Pod koniec maja drużyny ogłosiły, że na stałe Alvaro Fernandez przenosi się do Portugalii. Gracz był tam wypożyczony od stycznia, lecz dopiero w maju aktywowano opcję wykupu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze