Kobbie Mainoo reprezentacja Anglii
Sky Sports

Anglia zalicza wpadkę. Szkocja remisuje

Jakub Brzyski

Coraz mniej czasu dzieli nas od nadchodzących Mistrzostw Europy. W meczach towarzyskich Anglia zaliczyła sporą wpadkę w spotkaniu z Islandią. Natomiast Szkoci również nie byli w stanie wygrać i zremisowali z Finlandią.

7 czerwca w ramach spotkań towarzyskich Szkocja zmierzyła się z Finlandią, z którą ostatecznie zremisowała 2:2. Scott McTominay zasiadł na ławce i nie otrzymał szansy gry w tym meczu. Selekcjoner ewidentnie próbował innych rozwiązań przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy.

Obie bramki dla Szkotów wypracował Andrew Robertson. W 54. minucie gola samobójczego zdobył Hoskonen. Bramkę na 2:0 zdobył Shankland. Później gospodarze wypuścili wynik z rąk, a Finlandia nadrobiła straty. W 74. minucie gola zdobył Kallman. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu rzut karny wykorzystał Antman.

W drugim omawianym starciu reprezentacja Anglia zaliczyła ogromną wpadkę z meczu z Islandią i przegrała 0:1. W wyjściowej jedenastce pojawił się Kobbie Mainoo, który rozegrał pełne 90 minut. Wychowanek Manchesteru United zaliczył 75 kontaktów z piłką, jedno kluczowe podanie i 10 strat. Dodatkowo wygrał on 75% pojedynków o piłkę oraz wypracował kilka fauli.

Islandia bramkę zwycięską zdobyła już w 12. minucie i skutecznie odpierała napory Anglików. Podopieczni Southgate’a częściej byli przy piłce, lecz mieli problemy z atakiem na bramkę rywali. Oba zespoły miały tylko po jednej dobrej akcji bramkowej.