Jadon Sancho
twitter/BVB

Fabrizio Romano: Manchester United zdecydował. Jadon Sancho na sprzedaż!

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano donosi, że Jadon Sancho będzie na sprzedaż w letnim okresie transferowym. Obecne władze Manchesteru United uznały, że pomimo braku decyzji w sprawie menedżera i tak najlepiej będzie rozstać się z zawodnikiem.

Zawodnik „Czerwonych Diabłów” od stycznia przebywał na wypożyczeniu w Borussii Dortmund, a to właśnie jej barwy reprezentował przed transferem na Old Trafford. Media w minionych dniach sugerowały, że sytuacja finansowa BVB skutkuje tym, że Sancho nie będzie dla nich priorytetem latem i jak już padnie oferta to kolejnego wypożyczenia.

Dotychczas dziennikarze informowali jeszcze, że Sancho jest szczęśliwy w Dortmundzie, lecz wróci do macierzystego klubu, jeśli Erik ten Hag zostanie zwolniony. To właśnie konflikt z menedżerem był powodem odsunięcia od pierwszego zespołu oraz wypożyczenia do niemieckiego klubu.

Według najnowszych doniesień Fabrizio Romano nie będzie drugiej szansy dla reprezentanta Anglii na Old Trafford. Obecne władze miały zdecydować, że Jadon Sancho musi odejść i będzie na sprzedaż w letnim oknie transferowym.

Nadal nie zapadła decyzja w sprawie skonfliktowanego z Sancho Ten Haga, lecz według Romano klub nie zezwoli na powrót skrzydłowego nawet pod innym menedżerem. Zawodnik został wyceniony na około 40 mln funtów, by zainteresować wspomnianą Borussię oraz kilka innych zespołów, których ostatecznie nie poznaliśmy.

Portal transfermarkt wycenia Anglika na 30 mln euro, a jego kontrakt z „Czerwonymi Diabłami” wygasa już w czerwcu 2026 roku. Na wypożyczeniu dla Borussii rozegrał 21 spotkań, w których trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców oraz trzy razy asystował przy golach kolegów.

Sprzedaż Sancho nie będzie wiązać się tylko z argumentem chęci zakończenia dość kosztownej i nieudanej współpracy. Zawodnik jest jednym z najlepiej zarabiających, więc jego odejście mogłoby dobrze wpłynąć na klubowe finanse. To właśnie problemy z FFP ograniczają posunięcia Manchesteru United na letnim rynku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze