Erik ten Hag
twitter/ManUtd

Fabrizio Romano: sytuacja w Man Utd nie jest prosta. INEOS rozważa wszystkie scenariusze

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Fabrizio Romano w ostatnim materiale na żywo na kanale The United Stand przyznał, że sytuacja nie jest prosta w Manchesterze United i zaapelował do fanów tego klubu o cierpliwość. Jego zdaniem INEOS rozważa wszystkie dostępne opcje.

Na moment pisania tekstu nie znamy decyzji INEOS w sprawie sytuacji menedżera pierwszego zespołu Manchesteru United. Czas ucieka, a nowe organy klubowe nadal dokonują analizy posezonowej, która przeważy o zwolnieniu Ten Haga, lub daniu mu drugiej szansy.

W mediach pojawia się coraz więcej niezadowolonych głosów w tej sprawie, które coraz bardziej porównują działania INEOS do powolnych ruchów za kadencji rodziny Glazerów. W obronie udziałowców „Czerwonych Diabłów” stanął dziennikarz Fabrizio Romano podczas ostatniej rozmowy na kanale The United Stand.

– Na pewno nie jest to prosta sytuacja. Jest to coś nowego i powinniśmy mieć szacunek do INEOS, bo dają z siebie wszystko. Rozważają wszystkie możliwe scenariusze, w tym ten, w którym Erik ten Hag zostaje w klubie.

W ostatnich dniach media informowały o spotkaniu na linii INEOS – Thomas Tuchel, który dotychczas był faworytem do objęcia „Czerwonych Diabłów”. Po rozmowie temat Niemca na Old Trafford totalnie upadł, a sam szkoleniowiec zdecydował o przerwie w karierze.

Jeden z rozpatrywanych menedżerów odpadł z krótkiej listy życzeń Manchesteru United, lecz jest na niej kilka innych rozpoznawalnych nazwisk. Romano we wspomnianej wcześniej rozmowie poruszył też ten temat, gdzie zasugerował, że nie ma jak na razie zdecydowanych dalszych ruchów.

– Southgate na pewno jest jednym z tych menedżerów, których oni bardzo dobrze znają. Doceniają jego sposoby utrzymywania relacji ludzkich. Jeszcze przed Manchesterem United INEOS utrzymywało z nim dobre relacje. Na ten moment nie wiem nic konkretnego w tej sprawie.

Włoski dziennikarz dodaje, że „Czerwone Diabły” nie spotkały się dotychczas z innymi kandydatami na stanowisko menedżera pierwszego zespołu. Mowa o Mauricio Pochettino oraz Roberto De Zerbim, którzy są obecnie na bezrobociu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze