manutd.com

„MEN”: Man Utd celowo zwleka z decyzją ws. przyszłości Sofyana Amrabata

Joanna Bryndza
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ma opcję podpisania stałej umowy z Sofyanem Amrabatem, ale jeszcze nie podjęto decyzji, czy ją aktywować – czytamy w „Manchester Evening News”. Klub z Old Trafford nie wyklucza takiej możliwości, jednak finalna decyzja prawdopodobnie zostanie odłożona do czasu, gdy klub zdecyduje o przyszłości Erika ten Haga.

Amrabat dołączył do drużyny “Czerwonych Diabłów” na zasadzie rocznego wypożyczenia z Fiorentiny, a warunki umowy obejmowały możliwość wykupienia pomocnika za 25 milionów euro.

Stała umowa wydawała się mało prawdopodobna, dopóki Marokańczyk nie pokazał się z dobrej strony rozpoczynając w pierwszym składzie cztery ostatnie mecze sezonu. 27-letni zawodnik umocnił środek pola Manchesteru United, a jego bilans zamknął się na 30 spotkaniach, z czego 17 rozpoczynał w pierwszym składzie.

Obecnie grupa INEOS przeprowadza analizę końca sezonu, która pomoże im podjąć decyzję w sprawie Erika ten Haga.

Holenderski menadżer nalegał na podpisanie umowy z Amrabatem. Ten Hag poznał zawodnika podczas pracy w FC Utrecht, a od tego czasu Marokańczyk dołączył do tej samej agencji co trener Manchesteru United, Sports Entertainment Group (SEG), która odegrała kluczową rolę w finalizacji umowy w ostatni dzień okienka transferowego latem ubiegłego roku.

Manchester United nadal czeka na datę rozpoczęcia pracy w klubie dyrektora sportowego Dana Ashwortha, ponieważ przeciągają się negocjacje z Newcastle United. 

Aktualnie nad planami transferowymi pracują dyrektor techniczny Jason Wilcox, a także dyrektor ds. negocjacji Matt Hargreaves. Mają oni do dyspozycji stosunkowo niewielki budżet przed potencjalnymi transferami z klubu i sprzedażą zawodników.

Wilcox prowadzi rozmowy o przedłużeniu kontraktów z doświadczonymi bramkarzem Tomem Heatonem oraz środkowym obrońcą Jonnym Evansem, którym umowy kończą się z dniem 30 czerwca br.

Nowy kontrakt dla Heatona może obejmować gwarancję pracy w klubie po zakończeniu jego kariery zawodniczej, podczas gdy decyzja dotycząca przyszłości Evansa jest związana z planami transferowymi w linii defensywnej.

Jak donoszą zagraniczne media, klub z Old Trafford chce pozyskać co najmniej jednego nowego środkowego obrońcę i podtrzymuje zainteresowanie Jarradem Branthwaite’em z Evertonu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze