Premier League
PremierLeague.com

Oficjalnie: Football Manager pozyskał licencję Premier League

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Sports Interactive poinformowało, że nawiązano porozumienie z angielską ekstraklasą, na mocy którego Football Manager pozyskał licencję Premier League. Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie dojdzie do implementacji, lecz według głównej witryny rozgrywek na pewno będzie sezon 2024/25 na licencji.

Najpopularniejszy symulator pracy menedżera w zespole piłkarskim od kilku lat pozyskuje coraz więcej licencji rozgrywkowych. Teraz do kolekcji dojdą najważniejsze rozgrywki piłkarskie w Anglii, gdyż Sports Interactive podpisało z Premier League kilkuletnią umowę współpracy.

Na jej mocy Football Manager pozyskał licencję Premier League, która będzie zawierać zdjęcia piłkarzy, stroje, logotypy klubów i rozgrywek oraz inne szczegóły powiązane z tymi rozgrywkami. W oświadczeniu poinformowano, że o planach implementacji wydawca gry będzie informować na bieżąco, lecz Premier League zapowiada, że współpraca na pewno obejmuje już sezon 2024/25.

Informacja ta na pewno powinna cieszyć fanów „Czerwonych Diabłów”, gdyż zgodnie z zapowiedziami Premier League ich ukochany klub doczeka się licencji. Wcześniej to właśnie Manchester United najczęściej prowadził batalie i groźby prawne pod kątem używania wszelakich powiązanych rzeczy z ich marką, co raz trafiło również właśnie na Sports Interactive.

W oświadczenia dodano, że nie jest to koniec współpracy angielskiej ekstraklasy z najsłynniejszym symulatorem menedżera. W następnych miesiącach 2024 roku mamy poznać kolejne elementy ich współpracy, o których również będą informować.

Will Brass, szef biura handlowego Premier League: – Football Manager jest ogromną częścią krajobrazu tej dyscypliny. Jest uwielbiany przez miliony fanów na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, że Premier League będzie teraz nowym dodatkiem do tej gry. Mamy nadzieję, że zapewni ona bardziej autentyczne wrażenia osobom, które zdecydują się na zarządzanie klubem Premier League.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze