Tom Heaton
manutd.com

Oficjalnie: Tom Heaton dołączy do reprezentacji Anglii przed EURO 2024

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Tom Heaton dołączy do reprezentacji Anglii ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy 2024. Trzeci bramkarz Manchesteru United uda się na zgrupowanie nie jako reprezentant kraju, a bramkarz treningowy, który ma wspomóc podopiecznych Southgate’a w przygotowaniach.

W ostatnich dniach ze zgrupowania „Synów Albionu” wyjechał Harry Maguire, który ze względu na kontuzję łydki nie znalazł się w 26-osobowej kadrze Anglii na EURO 2024. Za to na imprezę pojadą inni gracze Manchesteru United – Luke Shaw oraz Kobbie Mainoo.

Trzeci bramkarz „Czerwonych Diabłów” Tom Heaton dołączy do wspomnianych wyżej kolegów z klubu na zgrupowaniu reprezentacji Anglii. Nie jest to powołanie na zasadzie łatania kadry po urazie, lecz wzbogacenia doświadczenia na treningach.

38-latek został bramkarzem treningowym „Synów Albionu” i wspomoże ich w przygotowaniach do nadchodzących wielkimi krokami Mistrzostw Europy 2024. Trzykrotny reprezentant Anglii uważany jest za świetny przykład doświadczonego profesjonalisty, co może pozytywnie wpłynąć na innych reprezentantów tego kraju.

Gareth Southgate: – Cieszy mnie, że Tom Heaton zgodził się dołączyć do nas w Niemczech. Doświadczenie podpowiada nam, że ten turniej może rzucić poważne wyzwanie naszemu działowi bramkarskiemu, którym zarządza Martyn Margetson.

– Tom odegra bardzo ważną rolę i wesprze w przygotowaniach Jordana [Pickforda], Aarona [Ramsdale’a] oraz Deana [Hendersona]. Poza boiskiem doda on pozytywnej atmosfery, a tego zawsze pożądamy. Dziękujemy Manchesterowi United, że umożliwił nam ten ruch.

Tom Heaton: – Jestem przepełniony dumą, gdyż otrzymałem prośbę od Garetha, by wzmocnić kadrę. Otrzymanie powołania na turniej, by w jakikolwiek sposób wspomóc ich, jest niezwykłym momentem. Mamy świetny skład. Nie mogę się doczekać, by dołączyć do drużyny.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze