źródło: manutd.com
manutd.com

Tom Huddlestone wstawił się za Ten Hagiem. „Gdyby nie kontuzje, jego praca byłaby oceniana pozytywnie”

Kamil Jary
Zmień rozmiar tekstu:

Przegląd sezonu przeprowadzany przez włodarzy „Czerwonych Diabłów” wydaje się być już na finiszu. Jego efektem ma być finalne stanowisko na temat przyszłości Erika ten Haga. W wypowiedzi dla „Daily Mail” holenderskiego menedżera wsparł Tom Huddlestone, który pełnił dotychczas rolę trenera U21 Manchesteru United.

Angielski weteran wierzy, że ekipa z Old Trafford jest na dobrej trajektorii pod wodzami obecnego trenera.

– W tym roku drużyna była nękana przez kontuzje. I nie były to kontuzje, jakich doświadczały inne drużyny, ale zawsze na tej samej pozycji, czyli w obronie – zaczął Huddlestone.

– Myślę, że gdyby udało się tego uniknąć, to ocena pracy Erika ten Haga byłaby pozytywna. Jeśli wszyscy byliby w pełni sprawni i zdrowi, to menedżer w zeszłym sezonie dysponowałby kadrą tak dobrą, jak większość drużyn w lidze.

W zakończonym niedawno sezonie Manchester United większość czasu musiał radzić sobie bez trzech podstawowych obrońców. Raphael Varane, Lisandro Martinez i Luke Shaw, którzy stanowili trzon bloku obronnego w sezonie 2022/23, teraz zmagali się z długotrwałymi urazami.

Harry Maguire również stracił czas z powodu kontuzji łydki i pachwiny, nowo pozyskany Mason Mount stracił ponad cztery miesiące gry przez urazy, a Tyrell Malacia, który miał stanowić zastępstwo dla Luke’a Shawa, nie zagrał w ostatnim sezonie nawet minuty.

Varane i Martinez zagrali ze sobą dopiero w finale FA Cup, w którym „Czerwone Diabły” pokonały 2:0 świeżo upieczonych mistrzów Anglii, Manchester City. Bardzo możliwe, że nawet ten wynik nie uratuje posady Ten Haga, bo – jak twierdzą niektóre angielskie media – klub wyznaczył już na jego miejsce Garetha Southgate’a.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze