Gareth Southgate
twitter/England

Gareth Southgate o swojej przyszłości: jeśli nie wygramy, to nie będzie mnie już tutaj

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Gareth Southgate zapowiedział, że w przypadku braku wygrania EURO 2024 raczej nie będzie on już selekcjonerem “Synów Albionu”. Są to bardzo ważne wieści, gdyż szkoleniowiec nadal jest intensywnie łączony z angażem w Manchesterze United.

Na dniach rozpoczną się Mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech i będzie to kolejne szansa Anglików na zdobycie upragnionego pucharu. Swoje spotkania rozegrają oni w ramach grupy C, w której ich rywalami będą Słoweńcy, Serbowie oraz Duńczycy.

Będzie to też kolejna impreza selekcjonera Garetha Southgate’a, który zarządza już kadrą “Synów Albionu” od ośmiu lat. W rozmowie z “Bild” Southgate zapowiedział, że nie będzie on już najpewniej selekcjonerem, jeśli jego zespół nie wygra w na wspomnianej imprezie międzynarodowej.

– Jeśli nie wygramy, to najpewniej nie będzie mnie już tutaj. Może to być po prostu ostatnia szansa. Jestem tutaj [w kadrze Anglii] już ósmy rok i teraz się do tego zbliżyliśmy – mówił selekcjoner Gareth Southgate dla dziennika “Bild”.

Wypowiedź szkoleniowca jest istotna, gdyż wciąż jest on łączony z przenosinami latem na Old Trafford. Wcześniejsze doniesienia medialne sugerowały, że ewentualną decyzję Southgate’a jak już poznamy dopiero po zakończonych Mistrzostwach Europy.

W międzyczasie Manchester United nadal dokonuje analizy posezonowej, która rozstrzygnie o losie Erika ten Haga. Holender w ostatnich dniach wrócił do klubu po wakacjach, lecz jak na razie nie ma przewidywanego terminu decyzji nowych władz “Czerwonych Diabłów”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze