Mason Greenwood
goal.com

Gianluca Di Marzio: Juventus poważnie zainteresowany Greenwoodem

Kamil Jary
Zmień rozmiar tekstu:

Od ostatnich kilku dni Juventus aktywnie działa na rynku transferowym. Popularni “Bianconeri” ściągneli już bramkarza Monzy, Michele di Gregorio, a obecnie są w trakcie rozmów z Aston Villą na temat transferu Douglasa Luiza. W transakcję mają być włączeni Weston McKennie oraz Samuel Illing-Junior. Kolejnym zawodnikiem na celowniku włoskiej drużyny ma być Mason Greenwood.

Juventus, który w przyszłym sezonie powróci do Ligi Mistrzów po rocznej nieobecności, chce wzmocnić swoją formację ofensywną. Jak twierdzi Gianluca Di Marzio, Mason Greenwood ma stanowić cel transferowy na najbliższych kilka tygodni. Urodzony w 2001 roku skrzydłowy spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Hiszpanii, w Getafe, gdzie zaliczył 36 występów, strzelając 10 bramek i odnotowując 6 asyst w La Liga i Copa del Rey.

Według włoskiego dziennikarza, żądania Czerwonych Diabłów są bardzo wysokie. Wycena zawodnika zaczyna się od 50 milionów euro. W ostatnich godzinach pojawiły się jednak nowe kontakty z przedstawicielami zawodnika, którzy priorytetowo traktują transfer do Juventusu. Bianconeri wstrzymują zawodnika i liczą na to, że będą w stanie zamknąć transakcję w nadchodzących tygodniach. Włosi chcą rozpocząć negocjacje od kwoty 30 milionów euro, do której należy dodać ewentualne bonusy. Najpierw jednak będą musieli skupić się na odejściu Federico Chiesy lub Matiasa Soulè, którymi zainteresowana jest Roma.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze