manutd.com

Tom Heaton o wyjeździe na EURO: jestem bardzo szczęśliwy, to dla mnie zaszczyt

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

W dniu wczorajszym sztab reprezentacji Anglii poinformował, że rezerwowy bramkarz Manchesteru United, Tom Heaton uda się na zgrupowanie “Synów Albionu” jako bramkarz treningowy. Sam zainteresowany udzielił dzisiaj wywiadu telewizji Sky Sports, nie kryjąc swojego zadowolenia z wyjazdu do Niemiec.

Uśmiech na twojej twarzy mówi wszystko. Jak do tego doszło? Jakie to uczucie?

– To bardzo wyjątkowe. Gareth zadzwonił do mnie jakiś czas temu z tym pomysłem. Skorzystałem z okazji. To dla mnie ogromny przywilej i jestem przeszczęśliwy.

To musi być trochę dziwne uczucie. Byłeś już z reprezentacją na EURO osiem lat temu, ale teraz nie możesz grać. Jak działa taka dynamika?

– Tak, to coś innego. Uważam jednak, że to po prostu inny rodzaj wyzwania. Będę wspierał chłopaków i bramkarzy, zawodników z pola. Postaram się ich motywować i pchać do przodu na treningach. To będzie dla mnie inna perspektywa. Oczywiście bardzo chciałbym zagrać, jak zresztą każdy piłkarz, ale teraz jestem w innej roli. Tamta rozmowa telefoniczna była dla mnie świetna.

Oczywiście, jeśli jeden z bramkarzy dozna kontuzji przed turniejem, to mógłbyś zagrać.

– Tak, to chyba jest możliwe według regulaminu, ale myślę, że nie taki jest cel. Mamy trzech bramkarzy i nie są oni tutaj bez powodu.

Tagi: ,

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze